Zdroj: Magistrát Hl. m. Praha

Praha přivítá konferenci běžeckého byznysu

Evropská atletická asociace uspořádá ve spolupráci s RunCzech v Praze od 6. do 8. září 2019 Evropskou konferenci běžeckého businessu European Running Business Conference.

Špičky světové i evropské atletiky a firmy zabývající se využitím moderních technologií ve světě sportu se setkají v Hilton Prague. Budou tu sdílet know-how, trendy kolem běžeckých eventů i vývoje v oboru sportovního podnikání. Praha tak bude v centru dění běžeckého světa, do města mají dorazit stovky hostů. ERBC se koná ve dvouletém cyklu, předchozí ročník uspořádal v roce 2017 Frankfurt nad Mohanem.

Konference se v pátek v úvodu zaměří převážně na téma digitalizace v běhání a sledování moderních trendů. Sobotní program bude věnovaný podnikání, business modelům, networkingu i optimalizaci běžeckých událostí. Závěrečná nedělní část bude zasvěcena příspěvkům kolem aktivace obyvatelstva, zapojení do sportu a všeobecného zdraví populace.

Diskusní panel přivítá v Praze osobnosti z nejvyšších pater světové i kontinentální atletiky a silničních běhů. Na konferenci promluví výkonný ředitel Mezinárodní atletické federace IAAF Jon Ridgeon, který bude přednášet o digitalizaci a nových zkušenostech v běžeckém sportu. Na současné trendy se zaměří také řeč prezidenta AIMS (Asociace mezinárodních maratonů a dálkového běhání) Paco Boraoa.

Slova se ujme také prezident RunCzech a předseda komise silničního běhání IAAF Carlo Capalbo, jenž se zaměří na téma hledání nových byznysových modelů. Vedle něho vystoupí mnoho dalších osobností.

„Jsme velmi pyšní, že v nás Evropská atletická asociace vložila důvěru a umožnila nám spoluorganizovat a být hostiteli tak velké události. Je to důkaz, že RunCzech je celosvětově uznávaný a vnímaný jako špičkový organizátor nejen sportovních akcí,“ říká business development director RunCzech Sašo Belovski. „Je pro nás nesmírnou ctí přispívat k šíření dobrého jména a image naší organizace, ale také města Praha, České republiky a být mezi světovými hráči v oboru,” dodal.

Konference se uskuteční v rámci Birell Grand Prix Praha, která patří mezi největší světové běžecké podniky současnosti. Prestiž si získala také tím, že právě tomuto eventu patří aktuální ženský světový rekord na 10 kilometrů na silnici, který tu v roce 2017 zaběhla keňská vytrvalkyně Joyciline Jepkosgei.

Birell Grand Prix Praha, jehož 24. ročník se koná v sobotu 7. září 2019, je sedmým závodem RunCzech sezony, který je navíc oceněný prestižní IAAF Road Race Gold Label.

RunCzech je pořadatelem devíti běžeckých závodů po celé České republice, dva organizuje také v Itálii – Napoli City Half Marathon a Sorrento Positano.

Evropská atletická asociace je orgánem zastřešujícím všechny atletické disciplíny včetně silničních běhů pořádaných na evropském kontinentu. Je také pravidelným pořadatelem mistrovství Evropy v atletických disciplínách.