Investici za 16 miliard korun schválilo ministerstvo financí.

Další rozvojové projekty, včetně nové paralelní dráhy, bude stát řešit později podle aktuální situace na trhu. Na tiskové konferenci 13.11. 2019 to řekli zástupci vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem.

Letiště Praha, a. s.  je společností, která je provozovatelem nejvýznamnějšího mezinárodního letiště v České republice a zároveň sdružuje společnosti působící v oblasti letecké přepravy a souvisejících pozemních službách v prostoru mezinárodního letiště Praha/Ruzyně. Jediným akcionářem Společnosti je stát zastoupený Ministerstvem financí ČR.

Letiště Václava Havla Praha má status jednoho z nejrychleji rostoucích letišť v kategorii 10-25 milionů odbavených cestujících v Evropě. Ročně tento mezinárodní vzdušný přístav odbaví přes 15 milionů cestujících. Ti mají v průběhu roku k dispozici nabídku téměř 70 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou s více než 160 destinacemi po celém světě. Operuje zde i 8 pravidelných cargo dopravců a další desítky společností pak zajišťují charterovou přepravu. Letiště Praha zaměstnává přibližně 2 400 zaměstnanců, dalších odhadovaných více než 14 000 lidí zaměstnávají firmy působící na letišti či navázané na jeho provoz.

Letiště Praha Terminál

Foto© Letiště Praha

Společnost Letiště Praha, a. s., vznikla v únoru 2008 v rámci privatizační transformace ze státního podniku Správa Letiště Praha, s.p. V letech 2011 – 2018 bylo Letiště Praha, a. s., začleněno do holdingové struktury Českého Aeroholdingu. V roce 2018 došlo ke zjednodušení této holdingové struktury, kdy v rámci fúze sloučením vybrané společnosti holdingu, včetně společnosti Český Aeroholding, a.s., zanikly a jejich jmění přešlo na nástupnickou společnost Letiště Praha, a. s. Orgány Společnosti tvoří pětičlenné představenstvo a šestičlenná dozorčí rada.

Letiště Praha ve své činnosti úzce spolupracuje zejména s Ministerstvem dopravy České republiky, Úřadem pro civilní letectví, společností Řízení letového provozu České republiky, s. p., leteckými dopravci, orgány veřejné správy v sektoru letectví i mimo něj a ostatními uživateli letiště. V neposlední řadě spolupracuje také s hlavním městem Praha a obcemi ležícími v jeho blízkosti. Jako svoji bázi využívají Letiště Václava Havla Praha tři dopravci – České aerolinie, Travel Service, Ryanair.

Zdroj: https://www.prg.aero