Modernizovaná pražská multisportovní aréna nese nově jméno UNYP Arena

Praha, 6. 1. 2020 – Tradiční název haly Sparta Arena a přilehlých hřišť na Podvinném mlýně v Libni je již minulostí. Po velké letní rekonstrukci se novým titulárním partnerem arény pražské Sparty stala University of New York in Prague. Propůjčuje tak své jméno jedné z největších a nejmodernějších víceúčelových pražských hal. UNYP Arena se navíc stala oficiálním domovem pro florbalový, fotbalový a basketbalový tým UNYP Blazers. Rebranding započal začátkem září a trval do konce roku 2019.

Po konci loňské ligové sezóny prošla aréna rozsáhlou rekonstrukcí hracího povrchu a multimediálního vybavení. UNYP Arena je nyní domovem více než šesti klubů Sparty od florbalu a futsalu až po atletiku či ragby. Hala poskytuje zázemí pro více než 2 000 sportovců z několika dalších klubů a pražských škol. Její prostory jsou vhodné jak pro sportovní aktivity, tak pro kulturní a společenské akce. Aréna je známá i díky nevšedním akcím, jakými jsou například boxerské klání Heroes Gate nebo mistrovství České republiky v cheerleadingu. Do světového povědomí se dostala tím, že hostila mistrovství světa ve florbalu v roce 2018 a ve futsalu v roce 2019.

University of New York in Prague je přední soukromá univerzita v České republice nabízející bakalářské, magisterské, MBA a Ph.D. programy v anglickém jazyce. Univerzita má trojí akreditaci z Velké Británie, USA a České republiky a díky partnerstvím s ostatními univerzitami nabízí britské, americké a české tituly. Nejvýznamnější dlouhodobé partnerství má se State University of New York, Empire State College, díky kterému může univerzita nabízet jediný dvojí titul v České republice.

Zdroj & foto: Havas PR Prague