Radní hl. m. Prahy odsouhlasili záměr na zajištění provozu mobilních ledových kluzišť, který vychází ze schváleného koncepčního dokumentu Plán rozvoje sportu a sportovních zařízení v hl. m. Praze 2021 – 2032. Financování je hrazeno z rozpočtu města s předpokládanou hodnotou necelých 5 milionů korun. Pražané a návštěvníci metropole budou moci v zimních měsících navštěvovat kluziště zdarma.

„Venkovní kluziště na Letné se za poslední roky stalo nedílnou součástí nabídky pražského sportovního i společenského vyžití v období zimy. I letos je proto důvodem pro zajištění provozu dvou mobilních kluzišť na Letenské pláni především vysoká návštěvnost a pozitivní ohlasy z minulých let. Loňské slavnostní otevření se bohužel kvůli pandemii koronaviru neuskutečnilo, proto budeme doufat, že nám to letos situace dovolí a na ledě se potkáme,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast sportu Vít Šimral.

Jako tomu bylo už v loňském roce, tak i letos budou sportoviště podléhat aktuálním hygienickým opatřením. Otevírací doba a aktuální informace budou zveřejněny na webových stránkách www.prahasportovni.eu .

Praha sportovní kluziště na Letné