A se mnou zmizel svět Divadlo LETÍ

A se mnou zmizel svět Divadlo LETÍ, 25. ÚNORA 2022

Hra A se mnou zmizel, jejíž autorkou je Sibylle Berg se podle prestižního německého časopisu Theatre heute stala hrou roku 2021.
Lístky na první reprízu naší nejnovější inscenace v režii Adama Svozila jsou právě v prodeji!
Očekávala jsem, že s blížící se smrtí mi podvědomí ukáže fascinující obrazy mého úspěšného života. Jako že jsem je jen potlačila, ty jedinečné okamžiky naplnění, lásky a politické relevance. Ale to, co se tu odehrává, můžeme označit za něco dost podprůměrného, ne?
Než umřeš, promítne se ti celý život před očima, říkali. Ty nejhezčí okamžiky! …říkali. Ale co když člověk s posledním nádechem zjistí, že nemá na co vzpomínat? Že celý život odkládal štěstí a životní naplnění až dodělá školu, až rozjede kariéru, až budou děti z domu… až…
Sibylle Berg, autorka divácky úspěšné inscenace A pak přišla Mirna, se opět nekompromisně strefuje do generace, která důležité životní milníky performuje na instagramu místo toho, aby je plnohodnotně prožívala. A se mnou zmizel svět je ohlédnutím za životem dnešního mileniála, které více než důstojné vzpomínání připomíná bolestně trapné scrollování na facebookové timeline. Hra měla premiéru v berlínském Maxim Gorki Theatre a byla zvolena Hrou roku 2020 prestižním divadelním časopisem Theater heute.
Vznik překladu podpořila Nadace český literární fond a Goethe-Institut.
Autor: Sibylle Berg
Režie: Adam Svozil
Dramaturgie: David Košťák
Výprava: Klára Fleková
Překlad: Helena Eliášová
Hrají: Natália Drabiščáková, Petra Nesvačilová, Lucia Čižinská
Grafika: Alexandr Hudeček

Zobrazit míň
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *