Národní galerie Buddha z blízka

V rámci výstavy Buddha z blízka v Národní galerii Praha se bude meditovat s jógou

Národní galerie Praha připravila v rámci výstavy Buddha zblízka ve spolupráci s Power Yoga Akademií Václava Krejčíka a jógovým magazínem JÓGA Dnes netradiční program naplněný jógou a meditací. Každý druhý čtvrtek bude možné přijít si do Valdštejnské jízdárny zacvičit s renomovanými jógovými lektory. Ti nejlepší z nejlepších zasvětí praktikující do tajů meditace, dechových technik a umění práce s myslí i tělem.

ZTIŠIT MYSL MEDITACÍ A JÓGOU VE VÝSTAVĚ BUDDHA ZBLÍZKA

Zastavit se a ztišit svou mysl… Netradiční zážitek přináší Národní galerie Praha v rámci výstavy Buddha zblízka. Ve spolupráci s Power Yoga Akademií Václava Krejčíka a s jógovým magazínem JÓGA Dnes připravila speciální program naplněný jógou a meditací. Každý druhý čtvrtek si můžete do Valdštejnské jízdárny přijít zacvičit s renomovanými jógovými lektory. Ti nejlepší z nejlepších vás zasvětí do tajů meditace, dechových technik a umění práce s myslí i tělem.

Buddhismus je neobyčejně rozsáhlá a komplexní filozoficko-náboženská tradice, která se za dobu svého trvání rozšířila téměř po celé Asii do mnoha původně úplně odlišných kultur. Nejvyšším cílem buddhismu je vysvobození se z koloběhu opětovných existencí (sansára), které jsou považovány za strastné a neuspokojivé kvůli jejich nestálosti a pomíjivosti. Buddhistická cesta se v praxi uskutečňuje přeměnou mysli či srdce, zejména však odstraňováním existenciální úzkosti, negativních stavů, prožitků a myšlenek a pěstováním stavů, prožitků a myšlenek pozitivních.

Přesně taková je výstava Buddha zblízka, kterou Národní galerie pořádá společně s Museum Rietberg Zürich. Díky téměř dvěma stovkám uměleckých artefaktů přibližuje poslání buddhismu a seznamuje s různými podobami Buddhy, jaké mu dávaly jednotlivé asijské kultury, a s jeho učením. Až do 24. dubna ji lze navštívit a využít také bohatého doprovodného programu, obohaceného nově o večerní cvičení jógy a meditace.