Magicka Fontana

Magická Fontána VELKOLEPÁ ŽIVELNÁ SHOW

Představení Magická Fontána kombinuje nejmodernější technologické efekty s monumentálním dílem českého génia Františka Křižíka. Strhující hodinové novocirkusové představení akrobatů s ohněm, světelných tanečníků a živých hudebníků.

Vydejte se s námi na cestu časem a poznejte příběh počátků lidstva a jeho vývoj až do průmyslové revoluce 19. století.

Po více než 3 letech Křižíkova fontána opět nabídla širokému publiku velkolepou podívanou! Symbolicky 3.3.2022 se uskutečnilo první z mnoha představeních.

V roce 1891 se Pražané mohli rozjet první elektrickou drahou z Letné do Stromovky, kde probíhala Všeobecná zemská výstava. Největší pozornost tehdy vzbudila elektricky osvětlená fontána, kterou sestrojil „český Edison“ František Křižík.

Současná fontána vychází z rekonstrukce uskutečněné přesně o sto let později – v roce 1991 při příležitosti Všeobecné československé výstavy. V 19. století bylo na dně bazénu na padesát barevných reflektorů, později umožnilo čarovnou hru světel na 1 300 různobarevných zdrojů. Bazén o rozměru 25 x 45 metrů pojal 1 650 kubických metrů vody, vodní okruhy (přes dva kilometry potrubí) s téměř 3 000 tryskami ovládalo 49 čerpadel.

Magicka Fontana

Živá hudba a originální soundtrack

PŮVODNÍ ČESKÉ PŘEDSTAVENÍ DOPROVÁZENÉ AUTORSKOU HUDBOU HOLLYWOODSKÉHO FORMÁTU.

Magicka FontanaMagická Fontána je kompletně autorské a původní české představení, které doprovází nejen nádherná hudba z dílny skladatele JurajeKličky, ale také několik živých hudebníků, kteří jsou zároveň součástí hereckého ansámblu.

Skladatel Juraj Klička Ph.D. působí jako hudební umělec, producent a mimo svá vlastní alba v žánru hybrid, trance, tvoří také epické doprovody. Za zmínku stojí například jeho působení na světoznámé akci Transmission (O2 arena).

Křižíkova Fontána v plamenech

Pocítíte opravdovou sílu ohně.

Velkolepá show Magická Fontána láká na mnoho živelných efektů. Kromě charakteristických světelných vodotrysků zažijí diváci mimo jiné i pekelnou podívanou v podobě hry plamenometů šlehajících ohně vysoké až 20m.

Speciální instalaci plamenometů zajišťuje producentská skupina Pyroterra spolu s partnerem představení, kterým je rakouská společnost Explo GmbH. Jejich efektová zařízení jsou známá po celém světě, u nás například z těch největších koncertů skupiny Kabát nebo světových špiček jako např. Rammstein.

Velkolepé plamenné efekty doprovází ještě zajímavější ohňová show.

Magicka Fontana

Zdroj & foto:  https://www.magickafontana.cz/ ; LJM

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *