PKF Lobkowicz

PKF — Prague Philharmonia a rodina Lobkowiczů

PKF — Prague Philharmonia a rodina Lobkowiczů zahajují již pošesté donátorské večery na podporu uměleckých aktivit orchestru

PRAHA XX. března 2022: Hudba světových umělců bude opět znít komnatami Lobkowiczkého paláce. PKF — Prague Philharmonia ve spolupráci s rodinou Lobkowiczů již pošesté nabízí jedinečné večery v podobě donátorského PKF—LOBKOWICZ abonmá. Čtyři koncerty protagonistů světového významu v magickém prostředí paláce představují mimořádnou příležitost, jak potěšit duši nejednoho milovníka umění a vytříbeného vkusu a zároveň podpořit orchestr.

Harmonie pro mysl i duši – Setkání s příběhy umění

Okázalá komorní atmosféra unikátních donátorských večerů každého okamžitě pohltí. Během koncertů si abonenty podmaní hudba houslové virtuosky Bomsori Kim, baryton kritiky oceňovaného Konstantina Krimmela nebo serenáda Andrease Ottensamera. Zlatým hřebem koncertů je pak vystoupení šéfdirigenta Emmanuela Villauma, tradičně zakončené osobním setkáním v přátelském duchu u číše vína, s pohoštěním šéfkuchaře Lobkowiczského paláce. Cyklus večerů tak nepředstavuje pouhé koncerty, ale komplexní kulturní a společenský prožitek, jehož oblíbenou součástí jsou přednášky vedené kurátory Lobkowizckých sbírek na téma “Příběhy umění”. Návštěvníci též oceňují možnost projít si během večera Lobkowiczské sbírky, které obsahují řadu uměleckých děl i historických předmětů. To vše z abonmá činí cenný zážitek, kterým lze zaručeně potěšit obchodního partnera nebo drahou polovičku.

Výtěžek z večerů je věnován na rozvoj uměleckých aktivit PKF, která díky podpoře příznivců již řadu let tvoří jeden z největších českých hudebních fenoménů. „Umění nemůže vzkvétat bez těch, kteří ho s láskou a entuziasmem podporují,” tak vystihuje tyto unikátní donátorské večery hudební ředitel a šéfdirigent PKF — Prague Philharmonia Emmanuele Villaume.

Cyklus bude zahájen 29. března 2022 v 19:00 performancí jihokorejské houslistky Bomsori Kim, 9. červen bude pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villauma, 13. září rozezní palác baryton Konstantina Krimmela a vše bude zakončeno 2. listopadu 2022, klarinetem talentovaného Andrease Ottersamera.

O PKF — Prague Philharmonia

Emmanuel VillaumePKF — Prague Philharmonia založil dirigent Jiří Bělohlávek (1946–2017) v roce 1994 jako Pražskou komorní filharmonii. Ten stál v čele ansámblu mezi lety 1994 až 2005. Od roku 2015 je v čele orchestru francouzský dirigent Emmanuel Villaume.

Pro filharmonii je charakteristická svěžest, energičnost a perfekcionismus, tyto komponenty vytváří ideální kombinaci pro hudbu vídeňského klasicismu, která tvoří stěžejní oblast repertoáru orchestru. Jedná se hlavně o Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena. Orchestr je ale i velmi flexibilní, jeho tvorba sahá od koncertantního repertoáru s komorním obsazením orchestru bez dirigenta, až k projektům velkého symfonického charakteru. Ve všech projektech si dokáže udržet svůj charakteristický zvuk a esprit, který ji vtiskl Jiří Bělohlávek, jenž dokázal spojit generace excelentních a zkušených hráčů s talentovanými a technicky perfektně vybavenými mladými umělci.

PKF pravidelně účinkuje se světoznámými dirigenty a sólisty jako je Harry Bicket, Jakub Hrůša, Dmitrij Sitkovetsky, David Newman nebo Paul McCreesh.

Zdroj: TZ? LJM