Foto-1_vizual_prohlidky-darwin

ZOO Praha pořádá benefiční prohlídky na podporu ukrajinských ZOO

Zoo Praha nabízí mimořádné benefiční prohlídky na podporu ukrajinských zoo i programy pro ukrajinské rodiny

Zaměstnanci pražské zoo stále přicházejí s dalšími nápady, jak se mohou zájemci z řad českých návštěvníků zapojit do podpory ukrajinských chovatelských zařízení – nyní se nově mohou zúčastnit mimořádných benefičních prohlídek. Pro ukrajinské rodiny chystá Zoo Praha komentovaná krmení a další programy tlumočené do ukrajinštiny. Už od minulého pondělí mají ukrajinské ženy a děti vstup do Zoo Praha za korunu.

„Jsem velice hrdý na mnoho svých kolegů ze Zoo Praha. Přispívají na sbírky k obraně Ukrajiny, například celými svými úsporami na dovolenou. Vybavují vlastními věcmi byty pro ukrajinské rodiny a vybírají mezi sebou peníze na všechno nezbytné. Připravují v zoo programy pro děti z Ukrajiny. A vymysleli pro zájemce speciální prohlídky, jejichž výtěžek půjde na naše sbírkové konto ve prospěch ukrajinských zoo,“ vypočítává ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Níže se můžete seznámit s aktivitami Zoo Praha na pomoc Ukrajině.

Jak se zapojit do pomoci ukrajinským zoo?

Sbírkové konto

Na speciální podúčet sbírkového konta Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“ mohou zájemci zaslat libovolnou částku. Veškerý výtěžek je určen na podporu ukrajinských zoo. Pražská zoo by také velice ocenila, kdyby česká veřejnost šířila informaci o podúčtu.

Číslo účtu: 43-6804660247/0100

Variabilní symbol: 2022

Zpráva pro příjemce: Ukrajina

Mimořádné benefiční prohlídky s chovateli

S dalším nápadem, jak získat finanční prostředky na podporu ukrajinských zoo, přišli sami chovatelé: zájemce budou ve skupinkách o maximálně deseti účastnících provázet po svých úsecích, a kde je to možné, vezmou návštěvníky i do zázemí. Cena jedné zhruba hodinové prohlídky je 1 000 Kč a zakoupit ji lze na e-shopu Zoo Praha: https://eshop.zoopraha.cz/pomahame-ukrajinskym-zoo.html.

ZOO-benefiční-krmení

Vybírat lze z následujících možností:

Procházka v Darwinově kráteru (ďábli medvědovití, vombat obecný, klokani a další)

Data a čas konání: 13., 16., 18., 21., 21., 25., 28. a 31. března od 16.00

Provádí: David Vala

Výprava za šelmami (vlci eurasijští, hyeny čabrakové, levharti mandžuští, tygři ussurijští)

Data a čas konání: 12., 15., 18., 22., 25. a 29. března od 16.00

Provádí: Veronika Šejstalová

Prohlídkový okruh zahrnuje i provozní cestu, kam se jinak návštěvníci nemají šanci podívat.

Návštěva Údolí slonů

Data a čas konání: 13., 15., 16., 17., 20., 22., 23., 24., 27. a 30. března od 16.00

Provádí: Martin Kristen, Lukáš Pokorný, Monika Durlevićová

Zahrnuta je i prohlídka jinak nepřístupného zázemí.

Vycházka za ptáky (dle domluvy a počasí – například dravci či obyvatelé Rákosova pavilonu)

Data a čas konání: 11., 14., 15., 18., 21., 28. a 29. března od 13.00

Provádí: Aneta Kratochvílová

Schůzka s primáty (gorily a obyvatelé Opičích ostrovů)

Data a čas konání: 11., 12., 15., 16., 22., 23., 29. a 30. března od 13.30

Provádí: Martin Vojáček

Nabídka pro ukrajinské návštěvníky

Vstup za korunu

Od pondělí 28. února Zoo Praha umožňuje dětem a ženám z Ukrajiny vstup do Zoo Praha za 1 Kč. Pro vstup stačí předložit platný cestovní pas nebo občanský průkaz Ukrajiny. Řádově tuto nabídku využívají desítky až stovky lidí denně, nejvíce jich dorazilo o víkendu. Do neděle 6. března přišlo celkem 2 103 ukrajinských žen a dětí.

Dny pro ukrajinské rodiny s dětmi

Komentovaná krmení, cvičení lachtanů nebo zábavný program v Rezervaci Bororo, to vše nabízejí Dny pro ukrajinské rodiny s dětmi. Celý program bude tlumočen do ukrajinštiny díky čtyřem desítkám dobrovolníků, kteří se přihlásili na výzvu Zoo Praha.

Program se koná v těchto dnech: čtvrtek 10. 3., sobota 12. 3., úterý 15. 3., sobota 19. 3., čtvrtek 24. 3., neděle 27. 3.

Harmonogram:

  • 00 Setkání účastníků u hlavního vchodu do zoo
  • 30–15.00 Proměňte se ve zvířata – zábavný program v Rezervaci Bororo (malování na obličej, výroba zvířecích masek a soutěže se zvířecí tematikou o drobné odměny)
  • 30 Komentované krmení klokanů v Darwinově kráteru
  • 00 Komentované krmení tučňáků
  • 30 Cvičení lachtanů
  • 30 Krmení domácích zvířat v Dětské zoo

Programy pro organizované skupiny

Pro větší organizované skupiny osob umožňuje Zoo Praha objednání speciálního programu tlumočeného do ukrajinštiny v jiném než výše uvedeném termínu. Pro objednání a výběr termínu a času návštěvy mohou zájemci psát na e-mailovou adresu: program@zoopraha.cz.

Foto 1: Zaměstnanci pražské zoo pomáhají podpořit chovatelská zařízení na Ukrajině pomocí speciálních prohlídek. První procházka v Darwinově kráteru se uskuteční již tuto neděli. Zdroj Zoo Praha

Foto 2: Veškerý výtěžek z benefičních prohlídek jde na podporu ukrajinských zoo. Na fotografii vrchní chovatel Martin Vojáček při krmení chápanů středoamerických. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Zdroj: TZ, LJM