V Praze začínají vznikat stavby, které stojí za pozornost.

Vydali jsme se na procházku, která by mohla inspirovat i Vás. Začali jsme u stavby o které se poměrně dost hovoří. Spíš než o zajímavém architektonickém pojetí, se mluví o cenách bytů a o tom, kdo a jaký byt si koupil, zejména z českých celebrit. Možná trochu neoprávněně je V Tower Prague stranou od pozornosti veřejnosti. Nachází se v těsné blízkosti nákupního centra Arkády Pankrác. Krásná stavba se částečně nachází v neutěšeném prostředí, snad se to časem zlepší.

Jihozápadním směrem přímo u areálu České televize se nachází Rezidence Kavčí hory. Velmi zajímavá stavba, zřejmě inspirovaná La Grande Arche v Paříži, ale proč ne. Pak jsme se přesunuli docela nezáživnou čtvrtí Pankrác na Vyšehrad. Ten samozřejmě nezklamal. Vše umocnila zlatá hodinka, začalo se stmívat a ožilo veřejné osvětlení a nasvícené památky. Nás zaujala Bazilika svatého Petra a Pavla, v kombinaci se zvonkohrou to byl velmi emotivní zážitek.

Po schodech z Vyšehradu s nádherným výhledem na Vltavu a Pražský hrad jsme se dostali přes Výtoň na náplavky, kde nás uhranula hned první kobka. Kobky samotné je možné označit za odvážný architektonický počin. Jejich provozovatelé je však umí „ubácnout“ i povýšit hodně vysoko…

A Tančící dům? Ten dává atmosféru a charakter celému Jiráskovu náměstí. Nyní jak jinak, ve žluto modrých barvách…

Celý výšlap nám trval s focením, zastávkami na malou stranu i pivečko cca 2,5 hod.

Text a foto ©Luboš J. Marek www.novefoto.cz