STŮL VE STŘEDU Staroměstské náměstí Pestrá Praha

STŮL VE STŘEDU Staroměstského náměstí

STŮL VE STŘEDU 3. SRPNA 2022 V 6:00 AŽ 10:00

Po dvou letech chceme navázat na akci dlouhého stolu na Karlově mostě. Tentokrát rozprostřeme pět set metrů dlouhý stůl na Staroměstském náměstí, kde budeme moci společně posnídat. Do čtvercového náměstí vepíšeme kruh.
Stůl je velký symbol. U stolu se schází rodina. Pije se ranní káva. Píšou se dopisy. Podepisují se mírové smlouvy. U kulatého stolu se scházeli rytíři krále Artuše.
Na našem kulatém stole budou položeny bílé ubrusy a vázy s lučními květinami.
Pravidla jsou taková, že může příjít každy, jen musí něco přinést a ideálně se rozdělit se sousedem. Třeba jen hroznové víno nebo sušenky. Může doma připravit česnekovou pomazánku, napéct bábovku. Někdo posnídá jen ranní kávu, někdo šampaňské.
Abychom lidem pojistili jejich místa, mohou se zdarma registrovat na https://goout.net/cs/listky/stul-ve-stredu/dutn/ Kdo to nestihne, ať přijde i tak. Nějak se snad všichni vejdou. Ale registrace je jistější.
Cílem snídaně je si zažít tento prostor prázdný. Proto snídaně. Bez přeplněnosti turistů. Náměstí bylo od jakživa místem setkávání a klábosení. Snad si alespoň na pár hodin připomeneme tuto jeho původní úlohu.
Rádi bychom podobný dlouhý stůl organizovali každý rok. Pokaždé někde jinde. Abychom tím poukázali na místa, jejichž potenciál se skrývá.
„Stůl ve středu“ se bude konat ve středu 29. června od 6 h do 10 h ráno. Ve středu Prahy, ve středu prázdnin.
Zdroj: Fb, LJM