VÍKEND HMYZOŽRAVCŮ V ZOO PRAHA Pestrá Praha

VÍKEND HMYZOŽRAVCŮ V ZOO PRAHA

Na másle smažené cvrčky, pikantní larvy potemníka na kari nebo sarančata v banánovém těstíčku – to vše můžete ochutnat tento víkend v Zoo Praha. Oblíbený hmyzí festival nabídne i speciální komentovaná krmení hmyzožravých zvířat či setkání s pakobylkami a strašilkami.

VÍKEND HMYZOŽRAVCŮ V ZOO PRAHATuto sobotu a neděli mohou návštěvníci vyzkoušet různé hmyzí speciality a blíže se seznámit s benefity hmyzí kuchyně. Zoo Praha na víkend hmyzožravců připravila vedle hmyzích ochutnávek i další program. Na terase Vzdělávacího centra si návštěvníci mohou prohlédnout ukázky rozmanitých druhů bezobratlých živočichů, dozvědět se zajímavosti z hmyzí říše a seznámit se s hmyzem jako alternativním zdrojem potravy. Každou celou hodinu se zde pak bude konat komentované setkání s mnoha druhy hmyzu, včetně velkých švábů a strašilek. Celý víkend se mohou návštěvníci zúčastnit speciálních komentovaných krmení vybraných hmyzožravých zvířat a v neděli navíc besedy s kuchaři a chovateli hmyzu, kteří rádi zodpovědí jejich dotazy. Více informací najdete na stránkách www.zoopraha.cz/hmyzozravci2022.

Doprovodný program 16. a 17. 7. 2022

10.00–16.00 Program Spolku výrobců a zpracovatelů hmyzu

  • ukázka farmově chovaného hmyzu
  • komentovaná příprava pokrmů z hmyzu
  • ochutnávky připravovaného hmyzu pro zážitkovou gastronomii
  • soutěžní stanoviště pro děti
  • projekce s ukázkami zpracování hmyzu ve specializovaných farmách
  • příprava a prodej pokrmů z hmyzu (např. saranče v banánovém těstíčku, cvrček na másle s restovanou zeleninou či rýží, potemník moučný na kari se zeleninovou oblohou)
  • nabídka již hotových potravinových výrobků obsahující hmyz

9.30–16.00 Speciální komentovaná krmení

9.30    krmení kotulů veverovitých
10.00   krmení fenků

10.45   krmení surikat

11.00   krmení plazů v expozici Kattakum

11.30    krmení mláďat leguánů kubánských

13.00   krmení ptáků v pavilonu Sečuán

15.00   krmení ježur australských

15.30   krmení luskounů krátkoocasých (bez doprovodného komentáře, v 16.00 setkání s chovatelem před vchodem do pavilonu Indonéská džungle)

16.00   krmení mravenečníků velkých

VÍKEND HMYZOŽRAVCŮ V ZOO PRAHAKaždou celou hodinu proběhne komentované setkání s bezobratlými živočichy na terase Vzdělávacího centra (např. šváb madagaskarský, strašilka ďábelská, pakobylka rohatá, strašilka ostruhatá, strašilka Sungaya inexpectata).

V neděli 17. července od 16 hodin se uskuteční ve Vzdělávacím centru beseda s kuchaři a chovateli hmyzu, kteří rádi zodpovědí dotazy návštěvníků.

 

Foto 1: Celý víkend budou probíhat speciální komentovaná krmení, v 9.30 program začne u kotulů veverovitých. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Foto 2: Během Víkendu hmyzožravců v Zoo Praha můžete ochutnat nejrůznější hmyzí pokrmy. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Foto 3: Návštěvníci se mohou těšit i na ukázky živého hmyzu, seznámit se tak mohou i se strašilkou ďábelskou. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Zdroj TZ, LJM