Priske AC Sparta Pestrá Praha

AC Sparta, Priske: „konečně cítíme, že se tvrdá práce vyplácí“

Trenér Sparty Brian Priske hovořil na tiskové konferenci po vítězném utkání s Budějovicemi.

Trenére, ctíte úlevu? 

Je to důležitá výhra. Nemůžu nyní říct, jak moc, ale je. První výhra vsezoně je vždy stěžejní a občas se těžko získává. Zároveň ale myslím, že už jsme odehráli lepší zápasy než tento. Některé jsme měli víc pod kontrolou, dnes nám ale okolnosti a všechny klíčové události hrály do karet. Výhru jsme si ale plně zasloužili a pro všechny je moc důležitá. Konečně cítíme, že se nám všechna ta tvrdá práce vyplácí a doufám, že se jedná o první zmnoha výher. 

Sjakým taktickým záměrem jste do utkání šli? 

Od prvních minut jsme nastoupili vdiamantu, sJulišem a Čvančarou na hrotu. Soupeř ale nastoupil vodlišné formaci než vposledních zápasech, tak jsme na to museli vprůběhu první půle reagovat a přešli jsme do klasického 4-4-2, což nám moc pomohlo. Pešek sDaňkem se adaptovali velmi dobře a Zelený se Sadílkem také. Po prvních patnácti minutách jsme získali kontrolu a rovnováhu ve středu pole i na stranách. Když čelíte týmu, který nastupuje, jak swingbecky, tak skřídly, musíte se rychle adaptovat, což se nám povedlo. Hráče musím pochválit, jak rychle si na tuto změnu navykli. Naše dnešní rozestavení nijak nesouvisí sabsencemi. Na hřišti byli dobří hráči a i ti, co přišli zlavičky, ukázali kvalitu a byli rozdíloví. 

Jak se vám líbil výkon Kryštofa Daňka? 

Stejně jako řada dalších odehrál povedené utkání. Víc hráčů dnes vyčnívalo a předvedlo dobrý výkon, především střed dnes odvedl výbornou práci. Sadílek a Zelený v záloze tvrdě makali. Daněk ale roste každým dnem a odehraným zápasem. Dnešní zápas byl samozřejmě zatím jeho nejpovedenější. Vtréninku vypadá dobře a má dobrou mentalitu, takže je příjemné vidět, že se tvrdá práce vyplácí. Jak jsem ale říkal, dnes i spousta hráčů zlavičky měla pozitivní vliv na hru. Doufám, že jste viděl, že jsme silný tým. Chybělo nám mnoho zraněných hráčů a suspendovaný Kuchta. Všichni byli tady a připojili se na konci do kruhu. Je ztoho cítit naše mentalita. Hráči táhnou za jeden provaz, nehledě na to, jestli zrovna nastupují. Všichni se navzájem podporují. 

Je Zelený ve středu pole dlouhodobou variantou, nebo spíše nouzovým řešením? 

Myslím, že Zeleného můžu postavit kamkoliv a předvede dobrý výkon. Klidně i jako brankář či útočník, on si stím poradí. Je to inteligentní hráč a pracant. Dnes i minulý týden plnil roli, která je pro nás důležitá, čímž nám dává spoustu možností. Pavelka se také po zranění potupně vrací. Vynechal většinu přípravy a konečně nám může poskytnout sílu, kterou budeme potřebovat. Je pro mě tedy složité říct, kde bude Zelí hrát. Každopádně je to důležitý hráč, který zastane vícero pozic. 

Jak to vypadá sHaraslínem a Krejčím? 

Haraslín i Krejčí budou mimo hru týdny. Víc vám bohužel neřeknu. Budou to opravdu týdny, rozhodně víc než dva. 

Některé pokyny jste již rozdával včeštině, jak jste na tom se slovní zásobou? 

Některým českým slovům rozumím, ale bohužel jich mnoho není. Je pro mě také náročné mluvit. Snažím se vždy použít několik slov, ale není to jednoduché. Jak jsem jíž říkal, doufám, že zde budu mít dostatek prostoru na to se jazyk naučit. Momentálně se ale musíme soustředit na vyhrávání zápasů, odvést svou práci nejlépe jak umím, jak pro klub, tak pro tým. Jazykové znalosti snad přijdou později.

Ukázali vám Čvančara sJulišem, že absence Kuchty nebude problém? 

Určitě. Momentálně Čvančara, Juliš a Drchal jsou ti, kteří budou bojovat o dvě hrotové pozice. Zároveň jsem hráčům před týdnem řekl, že hráči, kteří budou vtréninku vypadat nejlépe, tak budou hrát. Všichni tři trénovali dobře, makali. I Drchy, který se knám připojil, vtýdnu tvrdě dřel a ukázal své kvality. Dnes soupeři hru pěkně znepříjemnil. Čvanči má potenciál, ale občas pouze talent a potenciál nestačí. Zároveň musíte poctivě pracovat. Čvanči také přišel o část přípravy a vrací se postupně zpátky. Pro všechny je to stejné. Musí přes týden dřít a ukázat, že chtějí hrát a že na to mají kvalitu. 

Zdroj: https://sparta.cz/ ; LJM