Budějovická Magazín Pestrá Praha

Budoucnost pasáže u stanice metra C Budějovická

Městská část Praha 4 a Magistrát hlavního města Prahy představují projekt, jehož cílem je navrhnout proměnu pasáže u stanice metra C Budějovická.

Průchod, který spojuje Olbrachtovu ulici s ulicí Antala Staška, nabízí v současné době kromě vstupu do stanice metra severním a jižním vestibulem, vstup do obchodního centra DBK a řadu obchůdků a provozoven služeb. V budoucnu by se měl proměnit ve víceúčelový prostor s větší mírou využití.

Budějovická Magazín Pestrá PrahaVýstavu společně zahájili radní hlavního města Prahy pro oblast správy majetku a majetkových podílů Jan Chabr (TOP 09) a místostarostové městské části Praha 4 Zdeněk Kovářík (ODS) a Michal Hroza (TOP 09). Na osmi výstavních panelech je představeno osm pohledů na pasáž, která by se měla podle projektu změnit v harmonický prostor mimo jiné prostřednictvím vyvážených barev a sjednocených stavebních materiálů.

„Nejzatíženější stanice metra v Praze 4 potřebuje pěkný a kvalitní vnější prostor,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík. „Jsem rád i za dílčí úpravu, která bude hotova už letos.“

„Tento projekt naváže na opravu terasy nad jižním vestibulem metra, která byla dlouho v havarijním stavu,“ uvedl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza. „Naším cílem je oživit celou pasáž díky zeleni, jednotnému označení obchodů a jejich výloh a omezení vizuálního smogu.“

Dlouhodobě opomíjený prostor, který je dnes směsicí staveb a materiálů z různých dob, od vybudování DBK až po dnešek, tak nabídne veřejnosti větší míru využití, aby pasáž nebyla jen průchodem, ale také místem pro trávení volného času.

Výstava potrvá do konce září 2022.

NOVÁ BUDĚJÁRNA – Harmonický prostor pro budoucnost

V plánované rekonstrukci Budějovické je hlavním cílem harmonie, dosažená prostřednictvím vyvážených barev a sjednocených stavebních materiálů.

Budějovická, na kterou budeme hrdí

Naším úkolem je využít každý kousek prostoru užitečným způsobem, ale také z ní udělat místo vkusné, kultivované a vizuálně reprezentativní.

Relax pro tělo, ducha i oči
Snížíme vizuální smog na minimum a sjednotíme označení a výlohy obchodů, jako tomu bývá v prestižních kulturně chráněných městských oblastech.

Zóna pro občany i občánky
Přáli bychom si, aby byla Budějovická místem, které bude těšit i nejmladší. Dětský prostor obohatí prvky, jako je lezecká stěna nebo tabule na kreslení.

Místo, na kterém se vždy rádi zastavíte

Chceme, aby nový prostor Budějovické byl skutečným přínosem pro veřejnost. Jedinečné relaxační molo pro veřejnost nabídne stejné pohodlí jako oblíbené restaurační zahrádky.

Obchody pro občana a ne obráceně

Budeme zavádět přísná pravidla pro vizuální prezentaci komerčních subjektů tak, aby na sebe nestrhávala pozornost za každou cenu a nerušila oči kolemjdoucích.

Propojení odlišných světů a stylů

Vizí pro novou Budějovickou je propojení a sjednocení stavebních materiálů, jako je beton
a ocel s organickými prvky ve formě dřevěných prvků, květin, popínavých rostlin či bambusu.

Reprezentativní kultivované prostředí
Budějovická je naší vizitkou a proto pracujeme na tom, aby byla nejen funkční, ale také perfektně čistá a snadno udržovatelná v bezvadném stavu.

Zdroj TZ, LJM