Krása na (vaši) míru

Říká se, že ve dvaceti máte pleť, jakou jste zdědili, zatímco ve čtyřiceti takovou, jakou si zasloužíte. Na vzhledu a kvalitě pleti, vlasů či nehtů se podílí celá řada vnějších a vnitřních faktorů. Které z nich můžeme ovlivnit a co vlastně (ne)dělat, abyste měli krásnou pleť, husté vlasy a pevné nehty?

Je  to především životní prostředí a životní styl, které v tomto směru sehrají největší roli. Kůže coby největší orgán lidského těla plní základní tzn. ochrannou funkci. Funguje jako bariéra před vnějšími vlivy, současně je ale pozitivně i negativně ovlivňována vlivy vnitřními.

Vnější vlivy:

Slunce

Už několik desetiletí bijí odborníci na poplach a varují před riziky, které s sebou nese nadměrné vystavování pokožky slunci bez použití ochranných prostředků. Působením UV záření jsou ohroženy i vlasy, dochází k poškození vlasových proteinů a nadměrnému vysušování vlasů.

Vlivy počasí a znečištěného vzduchu

Suché, prašné prostředí a vzduch znečištěný průmyslovou výrobou může pokožku poměrně hodně poškozovat. Dochází k narušení kožních buněk a oporných struktur kůže, klesá hladina kolagenu v pleti. Celá řada látek znečišťujících vzduch negativně ovlivňuje schopnost pokožky regulovat hydrataci. Výsledkem je suchá kůže, ucpávání pórů a s ním související rozvoj akné.

Vnitřní vlivy:

Nedostatek spánku

Je v podstatě jedno, co ho způsobuje, zda stres nebo prostě jen uspěchaný životní styl, ale nedostatek spánku se dříve či později na vaší pleti, nehtech i vlasech projeví. A ve hře nejsou jen nevzhledné kruhy pod očima, přibývají také vrásky.

Výrazné změny váhy

Jakákoliv rychlá výchylka váhy (ať už dolů či nahoru) kůži vážně ohrožuje. A čím jste starší, tím jsou následky výraznější. Pokožka postupem věku ztrácí svoji pružnost. Takže, kdo rychle přibere, riskuje strije, hubnutí zase přináší problém s povislou kůží, která není schopna se dostatečně stáhnout a přizpůsobit.

Hubnutí pomocí drastických diet má pochopitelně negativní vliv i na nehty, které se nadměrně lámou a mohou se na nich objevovat nejrůznější skvrny. Projeví se také na kvalitě vlasů, které často ve velké míře padají.

Vyzbrojte se na ochranu svojí krásy…

..ale i zdraví a dobré kondice.  Proti všem zmíněným negativním vlivům totiž můžete bojovat. Potřebujete k tomu ovšem ty správné zbraně, kdy základem všeho bude zdravý životní styl – tzn. vyvážená strava a dostatek pohybu. Malými, leč velmi efektivními pomocníky jsou pak také výživové doplňky, schopné vyřešit deficit celé řady cenných vitaminů, minerálů a dalších látek. Účinným doplňkem je např. produkt značky Gymio BE(YOU)TY.

Krása totiž začíná uvnitř buněk a BE(YOU)TY jim poskytne ty nejvýživnější extrakty, živiny a minerály. Jedná se o extra dávku 19 účinných složek. Produkt má vedle vynikajících účinků pro krásu a zdraví mnoho dalších benefitů. Díky pozitivnímu vlivu na vnitřní procesy a látkové výměny totiž přispívá k dlouhodobé harmonizaci organismu a širokospektrálně posiluje imunitu. Oxidativní stres a nadbytek volných radikálů je nejpalčivějším problémem moderní doby. Proto je v BE(YOU)TY vůbec nejsilnější antioxidant astaxnathin. Tato fenomenální látka budoucnosti je podle studií 6000x koncentrovanější než vitamin C či 800x silnější než koenzym Q10. Jedno balení vydrží na 30 dní. Více informací naleznete na www.gymio.com

Reklama, LJM