Letní 3Kino na Mariánském náměstí Pestrá Praha

Letní 3Kino na Mariánském náměstí

Letní 3Kino na Mariánském náměstí 18. 8. v 20:30 až 20. 8. v 23:00

Pořádá Polský institut v PrazeKultura v Městské knihovně v Praze a 3KinoFest – MFF PRAHA
Pokračování letních projekcí v srdci prahy na Mariánském náměstí. Před každým filmem uvidíte krátký snímek z dílny My street films.
18.8. (od 20:30)
Jack Strong, Akční / Životopisný / Krimi
rež.:Władysław Pasikowski, Polsko, 2014, 128 min
české titulky
Jack Strong bylo krycí jméno plukovníka polské lidové armády Kuklińského – údajně největšího škůdce komunismu. Po mnoho let byl tajným agentem CIA a teď se jeho příběh otiskl i do filmu režiséra Pasikowského. Jedná se o první zpracování jeho osudů v hraném filmu, představených formou akční podívané.
19.8. (od 20:30)
Jan Palach, Drama / Životopisný / Historický
rež.: Robert Sedláček, Česko / Slovensko, 2018, 124 min, česky
Režisér Robert Sedláček ve svém dramatu pátrá po tom, jak se z dvacetiletého studenta stala lidská pochodeň v době plíživé, ale o to děsivěji samozřejmé změně pořádků. Sedláček a scenáristka Eva Kantůrková se spolehli na svědectví pamětníků a vyvolávají tak ducha doby, v níž citlivější jedinci nemohli dýchat, neboť pravděpodobně přemýšleli i o pojmech jako „morálka národa“.
20.8 (od 20:30)
Okupace Drama Rež: Michal Nohejl, Česko, 2021, 98 min, česky
Ospalý večírek divadelních herců naruší návštěva nezvaného hosta. Opilý ruský důstojník přišel prodat kanystr benzínu, jenže obchod se zvrhne v závody v pití vodky a Rus, zaujatý nejen pohlednou Miladou, ale hlavně komickou zbabělostí všech přítomných mužů, se k odchodu nemá. Atmosféra houstne spolu s oblaky cigaretového dýmu, charaktery se lámou. Rus se skvěle baví až vytáhne zbraň… Hra se mění v past, hrdinové ve zbabělce a zbabělci v hrdiny.
Díky finanční podpoře Městské části Praha 1, Česko-polského fóra, Polského institutu v Praze a spolupořadateli Městské knihovně v Praze jsou všechny projekce zdarma!
Letní 3Kino je součástí projektu MOJE MARIÁNSKÉ.
Zdroj Fb, LJM