vizualizace přístavba DDM Stodůlky Magazín Pestrá Praha

Radnice MČ Praha 13 investuje do rekonstrukce DDM

Budova Domu dětí a mládeže ve Stodůlkách prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Radnice Prahy 13 zahájila stavební práce začátkem prázdnin. Vznikne zde nová přístavba, kde bude umístěna centrální recepce a zvýší se tak bezpečnost provozu DDM.

„Dům dětí a mládeže Stodůlky poskytuje širokou škálu volnočasových aktivit dětem i dospělým z Prahy 13, a to již desítky let. V současné době vedou do budovy tři vchody a není tak prakticky možné sledovat pohyb osob v objektu. Přístavba vznikne zastřešením dnes nevyužitého venkovního prostoru a vnitřní prostory budou upraveny tak, aby děti i dospělí bezpečně vcházeli i odcházeli z budovy jedním vchodem,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

vizualizace přístavba DDM Stodůlky Magazín Pestrá Praha„Stávající budova ve tvaru do U přímo vybízí k využití volného prostoru mezi jednotlivými částmi objektu. Proběhly bourací práce, následně byla postavena ocelová nosná konstrukce a zastřešení. Po vyzdění vnějších i vnitřních prostor a instalaci rozvodů dokončíme povrchové úpravy a v říjnu budou moci děti i dospělí vejít do DDM pohodlnou a bezpečnou recepcí,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková.

„Zastřešením a dalšími úpravami v části mezi stávajícím žlutým a zeleným pavilonem vznikne nový foyer, kde budou mít možnost rodiče, čekající na své dítě, relaxovat či vyřizovat své pracovní záležitosti. Předpokládáme také využití tohoto předsálí k prezentaci činnosti DDM Stodůlky a pořádání vhodných příležitostných akcí, videoprojekcí apod. Zajištěním bezpečí účastníků tak v kontextu s úpravou a modernizací stávajících prostor určitě přispěje k lepšímu komfortu všech návštěvníků našeho-vašeho sovího hnízda – ddm100důlky,“ dodala Jana Šimánková, ředitelka DDM Stodůlky.

Zdroj TZ, LJM