ZOO PRAHA PŘIVÍTALA LETOŠNÍHO MILIONTÉHO NÁVŠTĚVNÍKA Pestrá Praha

ZOO PRAHA PŘIVÍTALA LETOŠNÍHO MILIONTÉHO NÁVŠTĚVNÍKA A VYHLÍŽÍ REKORDNÍ ROK

Bránou Zoo Praha prošel v neděli odpoledne letošní miliontý návštěvník – přesněji řečeno rodina se dvěma dětmi.

Za své unikátní pořadí obdržela speciální dary i pamětní listinu. Milion lidí přivítala Zoo Praha naposledy v roce 2019, tedy před obdobím uzavírek způsobených pandemií covid-19.

„Je to pro nás opravdu velké překvapení. Když po poledni ustal déšť, rozhodli jsme se do zoo přeci jen vyrazit na sklonku dne, o to nečekanější bylo naše uvítání,“ říká otec rodiny z Úval, která do Zoo Praha chodí pravidelně. „Máme moc rádi areál Dětské zoo, ale ze všeho nejraději máme tučňáky, lachtany a taky gaviály,“ dodává, zatímco dcery se těší především z velkých plyšáků, které jsou součástí darů.

Z miliontého návštěvníka má radost i ředitel Zoo Praha: „Miliontý návštěvník letos přišel přibližně ve stejných dnech, jako tomu bylo před pandemií covidu. Ve hře je tak i překonání návštěvnického rekordu z roku 2019,“ říká Miroslav Bobek s tím, že na podzim se velkým lákadlem pro návštěvníky stane nový pavilon goril – Rezervace Dja.

Foto: Rodina z Úval má zakoupenou roční permanentku, do Zoo Praha tak chodí pravidelně. Pozice miliontého návštěvníka během své podvečerní návštěvy je prý velmi překvapila. Foto Petr Hamerník

Zdroj.: TZ, LJM