ZVVZ USK Praha, finální skladba týmu Pestrá Praha

ZVVZ USK Praha, finální skladba týmu

Tam kde skončila, chce na svoji hru navázat rozehrávačka Tereza Vyoralová. Ta využila absence Barbory Wrzesińské (Bálintové) a ukázala, že právem patří do nejužšího výběru českých rozehrávaček.

Na křídle bude dál působit Veronika Voráčková. Její bodový přínos v posledních dvou sezonách se pohybuje kolem 15 bodů na zápas a patří k základním pilířům týmu.

Do poloviny loňské sezóny skvěle hrající Simona Sklenářová narazila na zdravotní potíže, které se podařilo vyřešit. Díky své vůli hrát a zlepšovat se, získala pozvánku do širšího výběru Romany Ptáčkové. Její energie, přehled a skvělá obrana bude mistryním více než k užitku. Českou stopu v týmu ZVVZ USK Praha uzavírá Tereza Halátková. Ta by chtěla získat větší minutáž a zapracovat na zlepšení bodových statistik, které v 1. lize atakují dvoucifernou hranici.

USK Praha do sezóny 2022/2023 vstupuje jen s malými změnami v kádru. I tak je důležité si shrnout, kdo bude v dresu mistryň působit v nové sezóně.

Stálici v dresu letenských basketbalistek je Teja Oblak. Po jejích parádních výkonech v minulé sezóně zůstává na pozici číslo jedna. A není se čemu divit, v Eurolize měla průměr přes 10 bodů a 5 asistencí na zápas. Na postu rozehrávačky jí bude sekundovat Barbora Wrzesińska (Bálintová). Ta má velkou motivaci předvést své výkony na hřišti, jelikož jí zranění limitovalo ukázat, co umí.

V týmu také zůstává skvělá María Conde, která vloni v obou soutěžích excelovala. V Evropě dokonce s průměrem 17 bodů a 6 doskoků. Za to si vysloužila jmenování do první All-Star pětky celé Euroligy po boku hráček jako je Sabally, nebo své spoluhráčky z Prahy Alyssy Thomas. Prozíravá trenérka Natália Hejková do týmu přivedla navrátivší Valériane Vukosavljević. Ta by mohla rozložit minutovou zátěž španělské křídelnice, nebo pomoci na pozici nižšího pivota a přinést body po vystřídání opor. Loňska opora Basket Landes se tak po dvou letech vrací na Letnou, kde by ráda dotáhla do konce rozdělanou práci a tou je, vyhrát evropský titul.

Zdroj: http://www.uskbasket.cz/ ; LJM