Chuchle aréna, 24. září

Metropolitní dostihová sezóna pokračuje tentokrát v sobotu 24. září jedenáctou kapitolou. Program obsahuje osm dostihů, z nichž dva se těší vysoké prestiži a patří do nejvyšší kategorie: dvouletí koně vybojují už 86. ročník ARQANA Gerschova memoriálu (I. kat., 1400 m, 150 tis. Kč) a v 44. CPI HOTELS Velké ceně českého turfu (Listed, 2400 m, 600 tis. Kč) změří síly osmička špičkových starších vytrvalců s dvojicí předních zástupců klasického ročníku. Areál Chuchle Areny Praha se divákům otevře již v pravé poledne, start prvního dostihu je ve 14 hodin.

Nejvýznamnější srovnávací zkouška tříletých a starších koní na „derby-distanci“, tedy na trati 2400 metrů, je i letos výtečně obsazená. Klasický ročník zastupují druhý z letošního Českého Derby Stronger Together a jarní jedničkový vítěz z Francie, jenž byl k vůbec prvnímu tuzemskému vystoupení dohlášen v posledním možném termínu Aigle Vaillant. V osmičce zkušenějších aktérů jsou i držitelé triumfů z posledních dvou edicí tohoto dostihu, loňská premiantka Wellunca a předloňský vítěz Arcturus, nicméně podle aktuálních výsledků by hlavními adepty na prvenství měli být dvojnásobně vítězní Vert Liberte (Velká dubnová cena a Cena Lázně Poděbrady) a v tomto roce neporažený Rex of Thunder (Zlatý pohár Armády ČR a Cena města Karlovy Vary).

Neméně kvalitní výkony budou k vidění také v sedlech koní. Pokračovat bude boj o pořadí v jezdeckém šampionátu Lázně Poděbrady Cup, jemuž momentálně bezprecedentně vévodí ženy (Jiřina Andrésová a Vendula Korečková), a nadto se představí trojice žokejů, kteří dohromady vyhráli v patnácti zemích světa bezmála 2500 dostihů a z nich 68 klasických zkoušek! Podruhé letos do Prahy zavítá sedminásobný španělský šampión Václav Janáček, po letním intermezzu se znovu vrací do hry Tomáš Lukášek, úspěšně soupeřící každou zimu v největších katarských dostizích, a v neposlední řadě je tu znovu také desetinásobný slovenský šampión Jaroslav Línek.

Na své si tradičně přijdou i nejmenší návštěvníci, pro děti budou při příznivém počasí nachystány jízdy na ponících zdarma (14–16 hod.), venkovní hřiště s atrakcemi (trampolíny, kolotoč, skákadla) nebo králičí hop. K dispozici jsou také krytý dětský koutek, tvořivé dílničky a obchod se suvenýry v přízemí tribuny.

Areál otevřen: od 12.00 hodin
První dostih: 14.00 hodin
Poslední dostih: 17.30 hodin
Počet dostihů: 8

Vstupné: 180 Kč – celý ceník
Parkovné: 100 Kč

Mapka diváckého sektoru

Gastro: restaurace, kavárna, food trucky, stánky rychlého občerstvení. Hlediště tribuny je kryté proti nepřízni počasí.

Psi mají vstup povolen, ale pouze na vodítku.

PROGRAM PRO DĚTI:

Při příznivém počasí jízdy na ponících zdarma (14–16 hod.), venkovní hřiště s atrakcemi (trampolíny, kolotoč, skákadla), tvořivé dílničky či králičí hop. K dispozici také krytý dětský koutek v přízemí tribuny.