Clam-Gallasův palác, který se 28. září 2022 v rámci dne otevřených dveří zpřístupnil své brány široké veřejnosti, má nominaci na titul „Stavba roku 2022“.

O vítězi v soutěži rozhodne porota odborníků, veřejnost má možnost hlasovat zvlášť ve vlastní kategorii a zapojit se může do 12. října 2022. Slavnostní vyhlášení výsledků této soutěže se za účasti primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba uskuteční 13. října 2022 v Betlémské kapli v Praze.

Do letošního ročníku této soutěže se přihlásilo celkem 79 projektů, přičemž 31 z nich získalo nominaci. A právě Clam-Gallasův palác je jednou z 18 pražských staveb usilujících o tento titul.

Podpořit Clam-Gallasův palác svým hlasem můžete na webových stránkách Stavba roku.

Komplexní rekonstrukce Clam-Gallasova paláce se týkala jak interiérů, tak i jeho dvora a fasády. Hlavní město zaplatilo za jeho přeměnu přibližně 470 milionů korun bez DPH.

Do budoucna bude prostory využívat Muzeum města Prahy pro výstavy a v plánu jsou i různé další akce pro veřejnost. Kromě plánovaných expozic bude postupně v areálu otevřena restaurace, kavárna nebo například galerijní obchod.

Stavba roku je celostátní a největší soutěž v oboru architektury, která každoročně mapuje úspěchy českých firem, jednotlivců i institucí na území České republiky i mimo ni. Soutěž úzce spolupracuje s nejvýznamnějšími partnery z řad státní správy, odborných institucí i masmédií. Účastí v této přehlídce si přihlašovatel zajistí prestiž a prokazatelnou kvalitu své stavby.

Zdroj včetně ©foto TZ, LJM