JUN: SPA - LIB 3:2 - DOMA STÁLE NEPORAŽENI! Pestrá Praha

Hokej junioři: SPA – LIB 3:2 – DOMA STÁLE NEPORAŽENI!

Sparta poráží Liberec 3:2 a i nadále tak drží neporazitelnost na domácím ledě!

Pod v závěru vybojované vítězství se podepsali zejména dvoubodoví Jakub Červenka (2+0), Artem Hrabovetskyi a Tomáš Václavík (oba 0+2). V pátečním zápase tak sparťané proti Mladé Boleslavi budou usilovat o již pátou domácí výhru v řadě.

Komentář

Hned v úvodu zápasu si po faulu Fábryho zahráli hosté přesilovou hru, v té si však nedokázali vytvořit žádnou větší šanci. První větší zákrok zápasu si připsal brankář Sparty Artsatbanov, po pohledné akci Libereckých vychytal z pozice pravého křídla mířícího Przybyla.

Sparťanům se nedařilo trefovat soupeřovu branku ve frekventovanějším množství, i delší pasáže v třetině soupeře tak nekončily zajímavějšími šancemi. Na největší příležitost v rámci první části jsme tak čekali až do posledních vteřin, kdy svou střelou z prostoru mezi kruhy orazítkoval hostující Koštoval levou tyčku sparťanské svatyně.

Na první gól zápasu se nakonec muselo čekat až do osmadvacáté minuty a postarali se o něj hosté. Przybyla si chytře na pravé straně poodjel od mantinelu a skulinkou nalezl nikým nehlídaného Lukáše Plose, který následně přízemní střelou do levého dolního rohu překonal Artsatbanova. Na reakci jsme nemuseli čekat dlouho, pouhých necelých čtyřicet vteřin poté v rámci rychlého protiútoku vyzval David ke skórování Andreje Fábryho, který jeho nabídkou nepohrdnul.

Libereckým se následně opět podařilo dostat se do vedení, svým druhým gólem v zápase se o to po přihrávce Patzelta postaral Lukáš Plos. V závěru třetiny měla Sparta možnost přesilové hry po vyloučení Hladíka, tu však využít nedokázala a do kabin tak šli spokojenější Liberečtí.

Po značnou část třetí třetiny se hostům dařilo v relativní pohodě hájit své vedení, sázeli zejména na důsledné bránění středního pásma. Až v třiapadesáté minutě tuto hradbu porazil Jakub Červenka, ke kterému se dostala sražená Hrabovetskyiho nahrávka a on již neměl problém dezorientovaného Krátkého překonat.

Liberec si své vedení mohl vzít zpět, když se v situaci dvou proti jednomu objevili Hois s Janatou, náš tým ovšem proti zakončení druhého jmenovaného skvělým zákrokem podržel Artsatbanov. Podle pravidla nedáš – dostaneš se z rychlého protiútoku o několik vteřin později prosadil podruhé v zápase Jakub Červenka a Sparta tak dokonala velký obrat. Na tom nic nezměnila ani závěrečná hra soupeře v šesti, Sparta tak po výhře 3:2 udržela domácí neporazitelnost v sezoně.

Ohlasy trenérů

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Liberec byl dnes většinu utkání lepším týmem. Byli nebezpečnější, měli více vyložených šancí. Díky brankáři a velké obětavosti všech hráčů jsme se stále drželi ve hře. Odměnou nám pak byl obrat ve skóre, i když roli hrálo i velké štěstí.“

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): „Dneska se to hodnotí těžko, zápas jsme měli rozhodnout daleko dřív. Našimi nesmysli jsme soupeře pustili do hry a on toho využil, zápas strhnul na svojí stranu a horko těžko se to poté dalo otáčet.“

Zdroj: https://www.hcsparta.cz/ , LJM