David Pavelka AC Sparta Pestrá Praha

Nemáme kvalitu ve vápně přiznává David Pavelka

Po páté remíze v řadě fanoušci ztrácejí trpělivost, s kým, či s čím? S výsledky i se hrou určitě. A co s trenérem, ztratí sním trpělivost vedení Sparty?

Přinášíme Vám pozápasový rozhovor s Davidem Pavelkou:

Davide, měli jsme velkou převahu, Baník měl jedinou střelu a skončilo to 1:1. Co k tomu říct?

Asi to vypovídá o té naší situaci. Tři zápasy jsme prošustrovali sami. Dneska jedna střela Baníku na bránu a gól. Jednoznačně jsme měli vést 2:0 nebo 3:0 v první půli a nebylo co řešit. Můžeme hrát, jak chceme, ale pokud nebudeme mít to finále, kvalitu ve vápně a před ním, tak neporazíme nikoho.

Je to pátá remíza v řadě. Zažil jsi někdy něco podobného v kariéře?

Zažil jsem sedm proher v řadě. Myslím, že bylo i hůř, ale samozřejmě z tohohle nikdo není nadšený. Je to slušná deka. Byla tady zase skvělá atmosféra. Lidem patří dík, i když teď chápeme, že jsou naštvaní. Jsme hloupí, už jsem to říkal. Nepoučíme se z těch chyb, které děláme a začneme druhou půli lacinou ztrátou na naší polovině. Když gól nenabídneme soupeři přímo, tak je to gól kola z dvaceti metrů. Prostě se v tom teď patláme. Nic jiného, než tvrdá práce na tréninku to nezmění.

Teď přichází reprezentační přestávka. Je pro nás podle tebe teď vhod, nebo bys raději, kdyby se hrálo ha týden znovu?

Víš, že ani nevím… Změna prostředí může pomoct klukům, kteří odjedou na nároďák, vyčistí si hlavy a vrátí se s novou energií. My dobře potrénujeme. Nic jiného nám nezbývá.

Zdroj: https://sparta.cz/, LJM