Ida Nielsen Pestrá Praha

Princova basová princezna Ida Nielsen, kterou Music Radar v roce 2019 zařadil do top 10 nejlepších baskytaristů přijede 1. listopadu do pražského Paláce Akropolis.

Každá její píseň je originální, má osobitý zvuk, a společné koncerty s The Funkbots tvoř celistvou energickou show.

Základem všeho je samozřejmě neskutečný basový groove hlavní protagonistky, a také instrumentální výkony jejích excelentních spoluhráčů.

Ida Nielsen Pestrá PrahaOd roku 2010, kdy ji pozval v Minnesotě na jam session, až do jeho předčasného konce, byla Ida Nielsen členkou kapely legendárního zpěváka a multiinstrumentalisty Prince. Připojila se ke kapele The New Power Generation, se kterou absolvovala téměř dvouleté světové turné. S Princem odehrála také mnoho vystoupení v televizních pořadech. Ida Nielsen popisuje hraní s touto legendou jako největší hudební zážitek, který ji ovlivnil na léta dopředu. Po mnohaleté spolupráci s Princem, kterou v roce 2016 ukončila jeho smrt, se Ida Nielsen zaměřila na svou sólovou dráhu, a v tomtéž roce jí vyšlo její třetí album TurnItUp, se kterým koncertovala po Evropě, Asii, USA, Africe a Austrálii. Toto album Nielsen nejen celé napsala a produkovala, ale i sama zaranžovala a nahrála všechny nástroje. Hudba Idy Nielson by se dala popsat jako směsice old-school funku s vlivy hip-hopu a reggae. V roce 2020 vydala Ida Nielsen s kapelou album s názvem 02022020.

Zdroj https://goout.net/ ©foto https://goout.net/ ; LJM