HC Slavia Praha vs Litoměřice Pestrá Praha

Slavia na domácím ledě na Litoměřice nestačila, prohrála 2:4

Čtvrté kolo Chance ligy přineslo prohru slávistů na domácím ledě.

Po bezbrankové první třetině sice domácí slavili gól jako první, ale hostující Litoměřice si dokázaly rychle získat náskok, který po zbytek zápasu udržely.

První třetina i přes šance na obou stranách kluziště zůstala nakonec bezbranková. K obrovské příležitosti se v 7. minutě dostal Tomáš Knotek a o několik chvil později i Lukáš Žejdl, avšak ani jeden z nich nebyl úspěšný.

Do druhé části hry vstoupili slávisté radostněji, když už v čase 22:49 zakončoval do odkryté branky Lukáš Žejdl po odražené střele Robina Všetečky.

Na první slávistickou branku však dokázali hosté odpovědět o necelých sedm minut později. V přesilové hře po nahrávce Lukáše Válka střílel přesně k tyči Jan Holý.

Ze strany Litoměřic to ale nebylo vše. Josef Slavíček nakonec před koncem druhé dvacetiminutovky dokázal poslat Litoměřice do vedení. Po sérii několika nepřesných kombinací se na konci další přesilové hry nemýlil.

A pět minut po začátku poslední části hry se hosté radovali znovu. Po buly se ke střele dostal Jan Holý, který svou druhou brankou v zápasu navýšil vedení Litoměřic.

Dvoubrankové vedení hostům ale příliš dlouho nevydrželo. Těsně před padesátou minutou zápasu se totiž po skvělé nahrávce Karla Klikorky dostal ke střele Robin Všetečka a dostal Slavii na dostřel jediné trefy.

To se nelíbilo Filipu Kuťákovi, který po náporu domácích přišel s rychlým protiútokem a mířil přesně do branky Michala Pittra. Ke změně skóre ve prospěch Slavie nepřispěl ani tlak v závěru zápasu při hře bez brankáře. Svěřenci trenéra Vebera tak padli 2:4.

OHLASY TRENÉRŮ

Jiří Veber (HC Slavia Praha): Dnes jsme chtěli za každou cenu vyhrát, ale s naší nedisciplinovaností bohužel vyhrávat nemůžeme. První třetina byla v tomto ohledu dobrá, ale ve druhé třetině jsme byli čtyřikrát vyloučení. Když jsme si řekli, že půjdeme do třetí třetiny s tím zápasem něco udělat, tak jsme vyrobili další dva nesmyslné útočné fauly. Díky tomu pak utkání dopadlo tak jak dopadlo.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): My jsme na Slavii přijeli s plánem, který kluci drželi celých 60 minut téměř bezchybně. Bylo to vyrovnané utkání, které se zlomilo v přesilovkách. Domácí své první dvě početní výhody nevyužili, pak jsme měli přesilovky my a využili je. Ve třetí třetině jsme se dostali do dvoubrankového trháku a následně jsme se více zatáhli. Sice jsme už nebyli tak nebezpeční dopředu, ale zvládli jsme soupeře ubránit, takže dnes cenné body pro nás.

Zdroj: https://hc-slavia.cz/, LJM