Chuchle aréna Pestrá Praha

Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha loňský triumf obhájil osmiletý valach Sternkranz a zároveň se po tříměsíční zdravotní pauze do sedla vítězně vrátil žokej Josef Bartoš.

Desátou kapitolou letošní metropolitní sezóny byl jediný dostihový den v Chuchle Areně Praha, jehož program je kombinovaný z rovinových a překážkových dostihů.

Vrcholem byl nejdelší a nejvýše dotovaný český dostih přes proutěné překážky, 16. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha (I. kat., 4200 m, 360 tis. Kč, 4l. a st.), v němž loňský triumf obhájil osmiletý valach Sternkranz a zároveň se po tříměsíční zdravotní pauze do sedla vítězně vrátil žokej Josef Bartoš.

Chuchle aréna Pestrá PrahaFavorit Sternkranz splnil svou roli bez sebemenších problémů a triumfoval zadrženě o nesčetné délky před stájovým kolegou, předloňským vítězem Capivarim, za nímž do cíle dorazili ještě Stuke a Rate. Sternkranz dosáhl desátého kariérního vítězství a stal se druhým koněm v historii Zlatého poháru EŽ Praha, kterému se podařilo vyhrát podruhé. Trenér Josef Váňa mladší a stáj Scuderia Aichner SRL zaznamenali čistý hattrick, pro Josefa Váňu šlo o třetí trenérský a celkově již sedmý zápis do listiny vítězů (čtyřikrát se prosadil i jako jezdec), Josef Aichner je prvním majitelem, jenž má ve sbírce z tohoto dostihu tři trofeje.

V sedle Sternkranze zaznamenal druhý triumf ve Zlatém poháru žokej Josef Bartoš, trojnásobný český a pětinásobný italský šampión se tak vrátil na dostihové dráhy vítězně po tříměsíční odmlce, vynucené červnovým zraněním. Výsledky

Zdroj: TZ, LJM, foto Tomáš Holcbecher / Chuchle Arena Praha