Sparta - Litvínov Pestrá Praha

HC Sparta před plnou domácí arénou prohrála s Litvnínovem 0:4.

Zápas byl ještě ve své polovině bezbrankový zejména díky skvělému Jakubu Kovářovi, ale pak  Sparťané zbytečnými fauly pomohli soupeři odskočit a čtyři zásahy rozhodly o naší zasloužené porážce.

NĚMEČEK: ZAOSTÁVALI JSME VE VŠECH SMĚRECH

Jak se ti dnešní utkání hodnotí?
Výkon byl z naší strany špatný, všude jsme zaostávali ve všech směrech. Bruslařsky, střelecky, v přesilovkách i v oslabeních. Výsledek je spravedlivý a správný.

Rozhodly o prohře zejména zbytečná vyloučení?
Vyloučení nás trápí od začátku sezony. Víme o tom, říkáme si to, ale změna na ledě stále nepřichází. Musíme být disciplinovanější, protože nám berou hodně sil. Kluci, kteří oslabení nehrají, na střídačce vystydnou a těžko se vrací do zápasu, zatímco druzí jsou naopak vyšťavení. To se v průběhu zápasu projeví, jelikož jsme pak někde pozdě a faulujeme.

Podepsalo se na naší hře i nepříjemné zranění Michala Kempného?
Můžu mluvit za všechny, že nejde o nic příjemného. Krve z něho teklo dost. Žádné zranění není příjemné, ale o to víc mě mrzí, že nás spíš více nesemklo a nenastartovalo.

Čím si vysvětluješ, že nám nevycházela ani rozehrávka ve vlastním pásmu?
Jsou zápasy, kdy se nám daří rozehrávat slušně, ale už několikrát v sezoně nás trápila. Litvínov byl od začátku aktivní a tlačil se na nás. Myslím si, že jsme ale natolik zkušené a dobré mužstvo, abychom si s tímto poradili. Musíme hrát pospolu v pěti hráčích, to se nám nedaří. V pásmu jsme všichni rozlítaní a nepomůžeme si.

Chápeš i nespokojenost fanoušků, kteří vyprodali svůj sektor a skvěle nás podporovali?
Samozřejmě jejich nespokojenost vnímáme. Aktuální situace nám vadí taky. Nejsme s vývojem sezony spokojeni. Vždycky přijde nádech a náznak, že bychom mohli jít správným směrem, ale pak zase zapadneme do zajetých kolejí. Víme, že nám nikdo jiný nepomůže a je to o nás, našem přístupu a našem tréninku. Musíme se z toho dostat sami.

Potvrdilo se, že brankáři jsou pravidelně našimi nejlepšími hráči?
No, ježiš! Kovy chytil v prvních pěti minutách asi tři gólovky. Od začátku sezony nám dává šanci zápasy vyhrát, což my zkrátka spláchneme do záchodu. Neceníme si toho a Kovymu nepomůžeme.

Zdroj včetně ©fota https://www.hcsparta.cz/, LJM