KLA - SPA 2:5 ZASLOUŽENÉ VÍTĚZSTVÍ NA KLADNĚ! Pestrá Praha

KLA – SPA 2:5 – ZASLOUŽENÉ VÍTĚZSTVÍ NA KLADNĚ

Skvělý výkon, úderné přesilovky a první gól Dominika Simona pomohly našemu týmu k zaslouženému vítězství 5:2 na ledě Kladna.

Domácí Rytíři šli sice dvakrát do vedení, ale naše mužstvo pokaždé vyrovnalo a díky čtyřem gólům v početních výhodách nakonec vybojovalo přesvědčivé vítězství.

Vstup do zápasu poznamenalo brzké Jandusovo vyloučení, při němž se ale domácí k výraznější šanci nedostali. V dalších desítkách vteřin převzalo iniciativu naše mužstvo, jemuž pomohlo vyloučení Jakuba Klepiše. Ostrý loket po odehrání puku se zlomeným nosem a otřesem mozku Davida Vitoucha byl však oceněn jen dvěma minutami.

Rychlá a dobrá kombinace vedla ke střele Davida Tomáška, proti které se domácí brankář dobře přesunul a i v dalších vteřinách dobře vykrýval svou branku. Na stavu nic nezměnila ani hra ve čtyřech na obou stranách, na zadní tyčce měl zajímavou šanci volný David Tomášek – neuspěl. Ačkoliv měli sparťané opticky navrch, jako první udeřili domácí. Nešťastného odrazu zpoza branky na přední tyčku využil důrazný Miroslav Indrák.

Vzápětí vša putoval na trestnou Antonín Melka, a přestože samostatný průnik Michala Řepíka střelou mezi betony vyrovnání nepřinesl, střela tahem v podání Vladimíra Sobotky z pravého kruhu už ano. V závěrečné části vyhodil domácí brankář puk mimo hrací plochu a v oslabení ho proti Tomáškově střele z kruhu zachránila pravá spojnice.

Začátek prostředního dějství však vyšel lépe domácím. Adam Brodecki si dojel pro nahození za branku, odkud pobídl Tomáše Plekance a jeho střela skončila mezi betony. Trvalo ovšem jen 102 vteřin, než bylo znovu vyrovnáno! Horákovu střílenou přihrávku usměrnil do sítě Jakub Konečný a podruhé jsme srovnali krok. V polovině zápasu jsme měli herně navrch, dostali soupeře do úzkých, jenže když už přišly střelecké pokusy, Landon Bow i jeho defenziva byli spolehliví.

V závěrečných pěti minutách však putoval na trestnou Ladislav Zikmund, jehož hrubost potrestal po necelé minutě David Tomášek po pěkné střílené přihrávce Jakuba Krejčíka k levé tyčce. Téměř obdobný scénář první třetiny vyvrcholil střelou Michala Řepíka, po které podruhé v utkání zacinkala branková konstrukce.

Začátek třetího dějství měl ústřední postavu – kladenského Jakea Dotchina. Legionář Rytířů nejprve prudkou střelou od modré prověřil Jakuba Kováře, načež za svůj krosček a protesty nabídl sparťanům čtyři minuty přesilové hry. Náš tým zamkl Středočechy kolem jejich branky, měl mraky šancí, ale teče ani kombinace nevycházely, často i za přispění smůly.

Nebezpeční byli také domácí, Ticháčkova střela z brejku však mířila vedle levé tyčky. V čase 47:03 už se náš tým radoval počtvrté, a to když Erik Thorell šikovně našel na levé tyčce volného Dominika Simona, který prvním gólem v sezoně dostal náš tým do trháku! Aktivita pokračovala, leč se o slovo hlásili také domácí.

Prudkou Filipovu střelu ze strany skvěle pokryla Kovářova mrštná lapačka, zatímco domácí při své přesilovce pálili mimo, nebo je vychytal jistý sparťanský brankář. Blízko gólu byl Ladislav Zikmund, jemuž v zakončení do odkryté branky zastavila hůl. Vzápětí putoval na trestnou Jakub Krejčík, domácí hráli v šesti, ale už po čtrnácti vteřinách se po dvojím trestu Kladna karty obrátily, načež šli Rytíři dokonce do tří a Vladimír Sobotka korunoval výhru 5:2.

Zdroj, včetně ©fota https://www.hcsparta.cz/ ; LJM