Moderátorka a modelka Iveta Vítová Lutovská navrhla kolekci zlatých šperků. Zvolila symbol zdvojených srdcí Pestrá Praha

Moderátorka a modelka Iveta Vítová Lutovská navrhla kolekci zlatých šperků. Zvolila symbol zdvojených srdcí

MOM Collection. To je název nové kolekce šperků z bílého zlata s diamanty, jejíž inspirací je láska. Dvojitý náhrdelník, náhrdelník s přívěskem, náramek, náušnice i něžný prstýnek navrhla Iveta Vítová Lutovská, moderátorka, modelka a maminka dvou dětí.

Všech pět kusů je provedeno v bílém čtrnáctikarátovém zlatě s celkem šestnácti diamanty briliantového brusu. „Mám ráda minimalismus. A ve dvou spojených srdcích – velkého a malého s diamantem uvnitř – si každý najde lásku, jaká je mu právě nejbližší: mileneckou, manželskou i mateřskou, kterou v tom vidím já. Když jsem byla těhotná, nebyl na trhu  žádný šperk, který by se mi jako nastávající mamince líbil. Nic nadčasového, co bych mohla nosit i za dvacet let,“ vysvětluje autorka důvod, proč zvolila právě motiv zdvojeného srdce.  Kolekce šperků vznikla ve spolupráci se společností TrustWorthy Investment, předním obchodníkem s drahými kovy, numismatikou a diamanty.

Iveta Vítová Lutovská šperky navrhla poprvé a vnímá je jako krásný dar z lásky. Když uvažovala, jak je pojmout, motiv dvou propojených srdíček se jí hned zalíbil. Bílé zlato a diamanty podle ní symbolizují luxus, ale i čistotu, jemnost a nadčasovou krásu. „Nejvíc mě teď nabíjejí moje dvě děti, kolekci jsem tak vytvářela s pomyšlením na obě moje ´zlatíčka´,“ říká Iveta, maminka devítileté Anetky a ročního Matěje.

Jak ale zdůrazňuje, ve dvou spojených srdcích se může najít úplně každý. „Při navrhování jsem myslela na mámu a dítě: ti dva jsou propojení a porodem to zdaleka nekončí,“ usmívá se Iveta Vítová Lutovská. „Právě tak ale může jít o pár manželský nebo milenecký. Anebo to jsou dvě děti – sourozenci, kamarádi. Láska dvou lidí má přece tolik podob… Šperkem s propojenými srdíčky lze vyjádřit i poděkování svojí partnerce nebo mamince. A kdo ještě lásku nemá, ten ji třeba dvojitým srdíčkem přivolá,“ vyjmenovává Lutovská.

„Věříme, že šperky budou inspirací i pro ostatní a budou se líbit tak, jako se hned zalíbily i nám: sluší totiž dívkám i ženám v každém věku,“ je přesvědčen Michal Spurný z TrustWorthy Investment. A doplňuje, že kolekci navrženou známou ženskou osobností uvádějí už potřetí. „První vytvořila herečka, zpěvačka a modelka Eliška Bučková, další pak modelka Andrea Verešová,“ říká Spurný.

Odloží „snubák“ a navlékne prsten lásky

 Nejen Iveta si už své „srdíčkové“ šperky zamilovala. Třeba náušnice můžou podle jejích slov nosit maminky, ale i dcery. Její devítiletá Anetka se už také sama rozhodla, jaké by chtěla. „Líbily se jí, už když jsem je kreslila na papír a teď se těší, že náušnice dostane jako dárek. Také i moje mamka ode mě dostane prstýnek z bílého zlata: za to, že se o mě starala a že mi doteď velice pomáhá,“ prozrazuje autorka šperků. Ty si teď oblíbila natolik, že – jak s nadhledem říká – s radostí sundala „snubák“ a bude nosit symboliku čisté lásky. „Těším se na nový život s dětmi v našem novém „doma“ a na zcela nové Vánoce. Těším se na dům plný lidí – přijedou rodiče a brácha s rodinou. Věřím v to dobré, co přijde,“ dodává Česká Miss z roku 2009 a moderátorka zpravodajství TV Nova.

Šperky si lze prohlédnout a objednat na www.twicz.cz

Víte, že…

 … společnost TrustWorthy Investment, která obchoduje se zlatými a stříbrnými slitky, nabízí nově program Zápůjčka?  Ten garantuje šestiprocentní roční výnos. „Funguje tak, že drahé kovy – certifikované zlaté či stříbrné slitky – si u nás lidé uloží podobně, jako se ukládají peníze do banky. My s nimi pak obchodujeme, čímž je dále zhodnotíme. Díky vlastní rafinační lince máme stálý zdroj zlata i stříbra – získáváme je recyklací z elektroodpadu. Spolupracujeme také s mezinárodními rafinériemi, můžeme tuto službu nabízet. Své služby můžeme nabízet i proto, že drahé kovy současně získáváme, vykupujeme i prodáváme. Zlato, stříbro a platinu tak držíme v podobě zboží, na němž vyděláváme. A výdělek tak můžeme umožnit i těm, kteří nám toto dnes velmi žádané zboží k obchodování zapůjčí,“ vysvětluje Michal Spurný.

….Zápůjčka je určena pro lidi, kteří chtějí, aby jejich zlato a stříbro dále vydělávalo?  Hodí se ale i pro ty, kteří o koupi zlata teprve uvažují. „Přijímáme pouze slitky. U zapůjčeného zlata, stříbra či platiny určíme nejdříve aktuální cenu. Certifikovaný slitek v té samé ryzosti a gramáži pak ve finále zákazníkům zase vrátíme, jen jeho výrobní číslo bude jiné. A na rozdíl od trezoru v bance, za který musí jeho majitel peněžnímu ústavu zaplatit, mu k zapůjčeným slitkům připočítáme i slíbený výnos,“ zdůrazňuje Spurný.

Zdroj včetně ©fota TZ, LJM