MS nohejbalu Pestrá Praha

MS nohejbalu Praha 2022

Poslední MS nohejbalu v Česku se konalo v roce 2016 v Brně.

Po dlouhém čekání je nové datum MS v nohejbalu stanovené na 4.11.-6.11. 2022. Hlavní halou této akce v je pražské O2 Universum.

Ten rok byla hala vyprodaná na všechny tři hrací dny. Stala se z ní skutečně velkolepá sportovní akce, která nasadila vysokou laťku. Organizátoři letošního MS v Praze se netají jasným cílem tuto laťku překonat. Můžete se těšit na větší diváckou kapacitu, nové členy, pestřejší a pohodlnější možnosti občerstvení, lepší světla, ozvučení a mnoho dalšího. Více se dozvíte v rozhovoru s prezidentem svazu Českého Nohejbalu, který si můžete přečíst ZDE

Čeští nohejbalisté znají své soupeře pro základní skupiny mistrovství světa, které se bude konat od 4. do 6. listopadu v pražské aréně O2 Universum. Rozhodl o tom slavnostní los, jenž proběhl ve středu 12. října v nově zřízené nohejbalové fanzoně v Galerii Harfa.

Mezi jednotlivci čeká českého reprezentanta duel s rumunským sokem a vítězem kvalifikační skupiny, do které byly nalosovány Itálie, Bulharsko a Mali. Česká dvojice se utká s Poláky a jedním z trojice USA, Kypr, Polsko. Se severním sousedem se Češi utkají i ve trojicích, zbylý účastník pak vzejde ze skupiny Irák, Dánsko, Španělsko.

Mistrovství světa v nohejbalu se v České republice koná již poněkolikáté, poprvé však v Praze. U příležitosti největší akce tohoto sportu také v Galerii Harfa vznikla speciální fanzóna, ve které si fanoušci a návštěvníci mohou prohlédnout například výstavu artefaktů ke stoletému výročí vzniku nohejbalu, případně si zde mohou zakoupit upomínkové předměty k MS (dresy, šály, čepice), nohejbalové míče značky Gala nebo obuv Botas.

Slavnostního losování se v nohejbalové fanzoně zúčastnili prezident svazu Kamil Kleník, trenér národního týmu Petr Gulda, kapitán Jan Vanke, ambasádor turnaje a zpěvák Matěj Ruppert nebo talentovaný hráč, zpěvák a hudebník Ondřej Tolar.

Zdroj: https://www.msnohejbal.cz/, LJM