Novým hlavním trenérem Slavie je Daniel Tvrzník Pestrá Praha

Novým hlavním trenérem Slavie je Daniel Tvrzník

HC Slavia Praha řeší nejhorší vstup do sezóny za posledních x let. Po 12 kolech Chance ligy se krčí na posledním 14. místě tabulky. 

Slávisté už znají jméno nového hlavního trenéra, stal se jím osmačtyřicetiletý Daniel Tvrzník. Do Edenu přichází z Litoměřic, se kterými spojil svoji dosavadní trenérskou kariéru. Jeho asistenty zůstávají Pavel Kolařík a Roman Málek.

„Dana jsme si vytipovali, protože se nám líbí styl hokeje, kterým se prezentuje, a práce, která za ním je. Věříme, že tým nastartuje a svým herním pojetím si získá i naše fanoušky,” komentuje příchod nového trenéra sportovní manažer Jaroslav Bednář.

„Nabídka Slavie mě potěšila, dávala mi smysl z několika důvodů a jsem rád, že jsme se rychle dohodli,” říká o nové výzvě Daniel Tvrzník. „Slavia má kvalitní hráče a věřím tomu, že půjdeme nahoru. Pro mě je důležité, aby každý přijal svoji roli a pracoval pro tým.”

Bývalý útočník ukončil svoji hráčskou kariéru v šestatřiceti letech v tehdy druholigových Litoměřicích. V první lize nasbíral celkem 180 startů převážně v dresu Ústí nad Labem, vyzkoušel si ale i zahraniční angažmá v Norsku či v Itálii.

S trénováním začal už na sklonku své hráčské kariéry a přes mládež se postupně dostal k litoměřickému áčku, které vedl ve druhé nejvyšší soutěži jako hlavní trenér i asistent. V posledních čtyřech letech stál na střídačce po boku Davida Bruka, v letošním ročníku trénoval Litoměřice spolu s Miroslavem Přerostem.

Nyní se přesouvá na pozici hlavního trenéra Slavie. První trénink vedl už v pondělí dopoledne, zápasová premiéra ho čeká ve středu 19. října, kdy slávisté hostí v Edenu Jihlavu a do utkání nastoupí ve speciálních růžových dresech na podporu prevence rakoviny.

Zdroj:  https://hc-slavia.cz/  , LJM