elektromobil IONIQ 6 automobilky Hyundai Pestrá Praha

Signal Creative a MONUMENT OFFICE připravili na Designblok unikátní světelnou instalaci. Projekt uvádí nový elektromobil IONIQ 6 automobilky Hyundai

České zastoupení automobilky Hyundai představilo na letošním ročníku pražského mezinárodního festivalu designu Designblok svou nejžhavější novinku IONIQ 6.

Očekávaný model prezentuje unikátní světelná instalace v prostoru před komplexem Gabriel Loci. O návrh a realizaci se postaralo kreativní studio Signal Creative pod vedením ředitele Signal Festivalu, Martina Pošty, které ke spolupráci přizvalo studio MONUMENT OFFICE designéra Václava Mlynáře.

Elegantní a nezaměnitelný model IONIQ 6 mohou vidět návštěvníci Designbloku ve vnější a vnitřní expozici. V exteriéru se vůbec poprvé seznámí s novým elektromobilem. Najdou zde světelný tunel, který si pohrává s perspektivou a ubíhá do prvního patra klášteru Gabriel Loci na pražském Smíchově, kde pokračuje vnitřní prezentace. Uvnitř tunelu je umístěn téměř až letící plně elektrický IONIQ 6, který si návštěvníci mohou prohlédnout z netradičních úhlů.

Celá instalace ožívá ve večerních hodinách, kdy se v pravidelných intervalech spouští speciální světelná animace podpořena hudbou. Autorem světelné animace je umělec Lukáš Dřevjaný, o hudbu se postaral Martin Cipek.

„Animace ztvárňuje na jedné straně čistou energii, pohodlí a eleganci, na druhé pak rychlost a dynamiku. Spojení hudby, skvělého designu, animace a klienta otevřeného novým nápadům dalo vzniknout skvělému projektu. Značku Hyundai chceme představit jako lídra v inovacích, technologii a designu,“ vysvětluje Martin Pošta ze Signal Creative.

Ve vnitřní části expozice návštěvníci nahlédnou doslova pod kapotu elektromobilu a zblízka si prohlédnou baterii, elektromotor a další komponenty vozu, které bývají očím zákazníků obvykle skryté. Jednotlivé technické komponenty kreativní tým povýšil a vystavuje skoro jako umělecká díla, které si lze prohlédnout z naprosto nevídaných úhlů.

Signal Creative je nezávislé kreativní studio se sídlem v Praze a je jedním z největších tuzemských producentů nového umění. Specializuje se na tvorbu unikátních videomappingů, světelný design a umělecké objekty ve veřejném prostoru. Zaměřuje se na tvorbu originálních prezentací pro firmy a instituce a je tvůrcem Signal Festivalu.

Zdroj včetna ©foto TZ, LJM