Sparta - Pardubice_Priske Sparta - Pestrá Praha

V posledních týdnech vidím velké zlepšení říká trenér AC Sparty po porážce Pardubic 5 : 2

Ofenziva skvělá, musíme ale hrát i na nulu, říká Lukáš Sadílek vstřelil gól z dálky a skvěle našel Martina Minčeva, který trefou na 4:2 nejspíš definitivně zlomil odpor Pardubic, které Sparta nakonec porazila 5:2.

Po vítězném utkání proti Pardubicím a bohaté ofenzivní smršti svých svěřenců předstoupil hlavní trenér A-týmu Brian Priske před novináře a odpovídal na jejich dotazy.

Vstřelili jste pět branek, ale dvě obdrželi. Je to pro vás varování?

V první řadě musíme být spokojeni s výhrou, pěti góly a v neposlední řadě s tím, že jsme potěšili fanoušky. Výhra je pro nás obzvlášť důležitá, jelikož se nám po remízové sérii podařilo zvítězit potřetí v řadě. Jsem také rád, že opět střílíme branky. Máte pravdu, že s defenzivou dnes nemůžeme být plně spokojeni, jelikož soupeř měl vysoký počet střel, což znamená, že některé věci musíme zlepšit. Musím ale pochválit trenéra soupeře. Pardubice hrály pěkný ofenzivní fotbal a vytvořily si řadu dobrých šancí. Chovám k nim hluboký respekt, jelikož na rozdíl od ostatních celků zůstaly v utkání s námi věrni svému stylu.

V posledních dvou zápasech jste vstřelili devět branek, čemu vděčíte za zlepšení?

Sparta - Pardubice Pestrá PrahaV tomto hraje roli více aspektů. Hráči jsou spolu delší dobu, adaptovali se na naše požadavky a vytvořili si mezi sebou herní pouto. Z toho plynou v zápasu situace, kdy se nacházejí v lepších pozicích a lépe spolu kombinují. Určitě také můžeme vidět zlepšující se individuální výkony, čehož je dobrým příkladem Jan Kuchta. Přítomnost Lukáše Haraslína na hřišti také zvedá celý tým. Je to tedy kombinace několika věcí, která ale vždy začíná tvrdou prací v tréninku a urputnou snahou zlepšovat se.

Jak se cítíte před náročným ligovým programem?

Tým je aktuálně v dobré formě, každý den je silnější a silnější. Daří se nám naší filozofii, kterou praktikujeme v tréninku, přenášet i do zápasu. Obecně vidím v posledních týdnech velké zlepšení jak na úrovni celého týmu, tak i co se týče jednotlivců. Stále je ale prostor, kam se posouvat. Čekají nás nyní náročné zápasy, mezi které se řadí i středeční pohárové utkání, které musíme vyhrát.

Hráči z lavičky předvedli kvalitní výkony, řekli si o více minut?

Karabec i Minčev předvedli dobrý výkon. Minčeva jsem zvažoval do základní sestavy už v utkání proti Brnu, kde jsem se nakonec rozhodl pro Daňka. Je rychlý, pracuje ve vysokém tempu a je agresivní. Je silný v situacích 1 na 1 a dostává se do gólových příležitostí. Pokud bude takhle pracovat dál, vyslouží si více minut a musím říci, že je momentálně o něco blíže vyššímu vytížení než Karabec. Ten se v dosavadním průběhu sezony poněkud trápil. Abych byl upřímný, zatím mu chybí větší disciplína v defenzívě. Není to něco, co bych zde říkal poprvé, s Adamem se o tom pravidelně bavíme. V ofenzívě předvádí úžasné věcí, je ale třeba, aby se v některých situacích choval více vyspěle.

Jankto a Sørensen museli předčasně střídat, jak na tom jsou?

V tuto chvíli vám bohužel nemohu dát jasnou odpověď. Asger cítil v průběhu první půle zvyšující se bolest, která je pozůstatkem utkání v Brně, kde obdržel tvrdý náraz, kvůli kterému měl v týdnu individuální přípravu. U Sampiho také zatím nevím nic s jistotou, ale pravděpodobně to bude svalový problém.

Vnímal jste během zápasu nenávistné pokřiky kotle?

Omlouvám se, ale nemohu to úplně komentovat. Někdy je to špatně a někdy, jako dnes, dobře, že zatím nerozumím tolik česky. Situaci jsem tedy nechápal. Jsem ale osobně rád, že jsem na stadionu viděl spoustu lidí a obzvlášť se mi líbila atmosféra, kterou na konci utkání vytvořili. Je to něco, co potřebujeme a potřebovat budeme v průběhu celé sezony. Jsem rád, že fanoušci oceňují progres celého týmu a vidí jeho zlepšení.

Jak se těšíte na derby?

Momentálně jsem stoprocentně soustředěný na středeční utkání v Domažlicích. I s ohledem na vypadnutí z pohárů si nemůžeme dovolit zaváhat v MOL Cupu. Přestože jsme jasnými favority, musíme tuto roli zvládnout, soupeře nepodcenit a celé utkání poctivě odmakat. Samozřejmě vnímám, že o derby všichni mluví, ale nakonec to není o mně, ale o celém klubu. V minulosti jsem již měl to štěstí zažít velká derby mezi FC Kodaň a Brøndby, což byla úžasná utkání s úžasnou atmosférou. Věřím, že i naše derby příští neděli bude skvělé.

Zdroj včetně ©fota https://sparta.cz/  , LJM