VERT LIBERTE OPĚT NEJLEPŠÍ Pestrá Praha

VERT LIBERTE OPĚT NEJLEPŠÍ

Hlavní dostih dne, konaný pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana, proměnil v suverénní triumf favorizovaný Vert Liberte s žokejem Petrem Foretem.

Reprezentant DS Pegas absolvoval ve 101. Ceně prezidenta republiky (I. kat., 3200 m, 200 tis. Kč) čtvrtý letošní tuzemský start a ani v něm nenašel přemožitele. Před zcela zaplněnou tribunou proběhl v neděli 23. října předposlední dostihový den letošní sezóny v Chuchle Areně Praha.

Vítěz letošní CPI Hotels Velké ceny českého turfu, čtyřletý valach Vert Liberte triumfoval lehce o šest délek, v duelu o druhé místo se prosadila pětiletá česká odchovankyně Wellunca, za níž o půl délky třetí skončila čtyřletá Lady In Pink. Vert Liberte zaznamenal pátý životní triumf, čtvrtý na chuchelské dráze. Žokej Petr Foret dosáhl osmého letošního vítězství na tuzemské jedničkové scéně (nový osobní rekord a nejvyšší počet ze všech jezdců v této sezóně) a do listiny vítězů Ceny prezidenta republiky se zapsal potřetí. Trenér Dalibor Török a DS Pegas majitele Jiřího Trávníčka vyhráli tento dostih premiérově.

Dalším tradičním dostihem, byť ne s tak dlouhou historií, předposlední kapitoly sezóny byl 15. ročník Ceny běloušů CK Martin Tour (1600 m, 100 tis. Kč) pro koně pouze bílé barvy. Letošní výtečnou výkonnost, jíž předváděla především v Bratislavě (kde mj. vyhrála klasické Jarní cenu klisen a Slovenské Oaks), zužitkovala při šestém kariérním prvenství tříletá bělka stáje Lokotrans Shabana, svěřenkyni trenéra Luboše Urbánka vedl její stálý žokej Martin Laube. Pro všechny šlo o první záznam do listiny vítězů tohoto sice atypického, avšak populárního testu.

Žokej Petr Foret kromě vrcholu programu zvítězil ještě v jedné z rámcových položek a zapsal si třiačtyřicátý kariérní double.

Zdroj včetně ©fota TZ, LJM