PANTHERS PRAHA ; Pestrá Praha

PANTHERS PRAHA, nervózní přestřelka body nepřinesla, muži doma padli s Benešovem

Panteři doma nestačili na Benešov, inkasovali navíc nepopulární desítku. Muži začali druhou polovinu základní části stejně nepovedeně, jako zakončili tu první.

Pražané toužili přerušit dvouzápasovou sérii porážek a vstup do utkání měli báječný – už po minutě po krásné akci otevřel skóre Mašát, na benešovské vyrovnání navíc parádní ranou odpověděl Wojnar. Povedený začátek ale nakonec mnoho radosti nepřinesl, domácí radovánky ničil zejména hostující Vojtíšek, který sám v první dvacetiminutovce dva góly dal a na další přihrál, celkově navíc Benešov Pantery přestřílel poměrem 12:7 a jeho vedení tak můžeme označit za zasloužené.

Druhá třetina navíc přinesla podstatně tvrdší hru, na což reagovali i oba sudí, kteří v této fázi hry rozdali tři menší tresty, jeden čtyřminutový pro hostujícího Vorla a domácí Hodek si navíc za nepřístojné chování odnesl trest osobní. Po vyrovnání z hole Hrubého si navíc Pražané vybrali den otevřených dveří a minel v obraně a daroval tak svému soku hned čtyři trefy – nejvíce zabolely asi ty, které Balík s Vojtíškem vstřelili pouhých deset sekund po sobě. Nepopulární „šatňák“ navíc oba celky poslal do kabiny za stavu 3:7 z domácího pohledu.

Ani čtyři branky ale ve florbale neznamenají neřešitelný problém, lodivodi Jelínek s Míkou navíc klíč k tomuto rébusu chtěli pootočit i impulzem v podobě střídání brankářů. A nutno říct, že si domácí v závěrečné dvacetiminutovce počínali asi nejlépe za celou dobu – Benešov přestříleli téměř dvojnásobným počtem pokusů, hned dvakrát se dostali na dostřel dvou branek a byť byl závěr emočně hodně vypjatý, zvládli udržet své nervy na uzdě. Pomyslné klacky pod nohy jim ale vhazovala už zmiňovaná a tentokrát velmi častá nepřesnost a chybovost, díky níž se Benešov dostával do nebezpečných brejků, které i zdárně proměnil.

Definitivní hřebíček do rakve navíc při hře bez brankáře přidal do prázdné brány Poláček, jenž sekundu před závěrečným hvizdem upravil na konečných 7:10 z panteřího pohledu. Domácí tak zapsali třetí prohru v řadě a na led nováčka z Plzně příští týden nepojedou v tom nejlepším možném rozpoložení.

Zdroj včetně ©foto https://www.panthers.cz/ ; LJM