SPA - KLA 5:1 - JUBILEJNÍ 1000. VÝHRA Sparty V EXTRALIZE! Pestrá Praha

SPA – KLA 5:1 – JUBILEJNÍ 1000. Sparty VÝHRA V EXTRALIZE!

Kladno nedokázalo navázat na předchozí dvě vítězství a Spartě podlehlo 1:5.

Rytíři brzy inkasovali, odpověděli ale zásluhou krásné branky Tomáše Plekance. Pak už se však radovali jen domácí. Sparta přidala ve druhé části dvě branky, další dvě zapsala i ve třetí třetině a pojistila si své vítězství. Kladeňáci poprvé po reprezentační přestávce nebodovali.

Domácí hokejisté ( Sparty) odstartovali utkání ve skvělém tempu a vypracovali si hned svou šanci. Kladenský brankář ovšem pohotově zasáhl a udržel nerozhodné skóre. Sparťané byli aktivní a hned po minutě hry se dočkali prvního vstřeleného gólu. Horák v pádu ještě našel zpětnou přihrávkou útočníka Erika Thorella a švédský fantom minulé sezony osamocen na ose kluziště trefil odkrytou část sítě.

Hosté se v dalších minutách konečně dostali ke slovu a vyrovnali hru. Brankář Kořenář ale veškerou snahu o vyrovnání prozatím zastavil. Když sparťané měli svůj tlak v útočném pásmu, paradoxně udeřili hosté. Procházka našel najetého Tomáše Plekance, který svůj samostatný únik proměnil svou střelou v pádu přesně k tyči. Kořenář byl tentokrát bezmocný. Ke konci první třetiny si oba týmy ještě zahrály klasickou přesilovou hru, ale brankáři byli pozorní a udrželi nerozhodné skóre.

Stejně jako na startu první třetiny i v té druhé byli sparťané velmi aktivní a nedovolili soupeři dostat se do útočného pásma. Řepíkova rána od mantinelu prověřila Bowovu pozornost a následně zaměstnal kladenského gólmana svou prudkou střelou po přejezdu útočné modré čáry obránce Jandus. Domácí tým se dočkal v průběhu dvacáté páté minuty, kdy Thorellovu střelu od modré čáry tečoval připravený Roman Horák. A když na druhé straně chytil Filipovu tutovku brankář Kořenář, znovu úřadovali sparťané. Gustaf Thorell dorazil Formanovu střelu a obstaral dvoubrankový náskok.

Sparťané si udrželi svou aktivitu z předchozích dvou třetin a následnou ránu od modré čáry znovu zastavil připravený Bow. V dalších minutách hry se dostali do útočného pásma také hosté a Plekanec předal kotouč svému spoluhráči, který prověřil Kořenáře. Sparťané kontrovali pro změnu útočnou akcí Janduse, jehož ránu z kruhu zneškodnil kladenský brankář. A když Babkovu svižnou ránu od mantinelu zastavil Kořenář, sparťané komplikace nepřipustili, když nejprve Vladimír Sobotka pohlednou střelou do růžku obstaral čtvrtý gól a poté Miroslav Forman přidal pátou trefu Sparty.

Zdroj https://www.hcsparta.cz/ & https://www.rytirikladno.cz/, včetně ©fota, LJM