SPA – LIB 3:1 – VYBOJOVANÁ VÝHRA NAD LIBERCEM Pestrá Praha

SPA – LIB 3:1 – VYBOJOVANÁ VÝHRA NAD LIBERCEM

NĚMEČEK: POŘÁD MUSÍME HRÁT S POKOROU

Sparťané vstoupili do utkání lépe a v úvodních minutách několikrát zahrozili z rychlých brejků. Nejprve ale Michal Kempný při nápřahu upadl a poté David Tomášek o kousek netrefil horní růžek Neužilovy branky. Následně byl vyloučen Konečný, ale hru v oslabení jsme zvládli výborně. Liberec se téměř nedostal do útočného pásma a nabídl nám hned několik nebezpečných protiútoků. Hostující brankář však všechny šance zneškodnil.

Poprvé během utkání stál na střídačce švédský kouč Hans Wallson. Jaké to bylo? Ptáme se obránce Davida Němečka:
Hans je výborný a zkušený trenér. Jsme strašně rádi a vděční, že ho tu máme. Může nám předat spoustu zkušeností a pomoct v rozvoji směrem dopředu. O to víc jsme rádi, že jsme první zápas zvládli.

Proti Liberci jsme předvedli skvělý výkon a po výhře 3:1 bereme cenné tři body. Jak bys ohodnotil naše počínání?
Jsme strašně rádi, že po sérii porážek jsme navázali na výhru v Karlových Varech. Zopakovali jsme svůj výkon, ale vůbec nic to neznamená. Pořád stojíme nohama na zemi. Nesmíme se nechat uspokojit. Před námi je spousta zápasů, musíme dál pokorně pokračovat. Ukázali jsme si, že umíme hrát dobrý hokej. Do ofenzivy máme hodně velkou sílu. Když je třeba branku zavřít, máme výborné brankáře. Jsou to ale jen dvě vítězství, což nic neznamená. Musíme dál pokračovat v nastolené práci.

Právě Jakub Kovář opět předvedl několik skvělých zákroků.
Myslím si, že kompletně jsme předvedli výborný výkon. Když bylo třeba, Kovy nás podržel. Liberec měl v utkání pár pasáží, kdy nás zamknul. Jinak jsme ale drželi pospolu a nenechali jsme se rozhodit dát soupeři větší šanci.

V utkání jsme předváděli dobré bruslení na obou koncích kluziště.
Byl to nějaký náš plán. Chtěli jsme rychle přecházet do útočného pásma, rychle střílet a bruslit. V minulých zápasech jsme situace trošku přehrávali, když jsme si dávali přihrávky do prázdné branky. Proti Liberci jsme střely cpali rovnou do branky, což bylo nejlepší řešení.

Zejména první vstřelený gól nám hodně pomohl, že ano?
Ano, vstřelený gól vždycky pomůže a uklidní. V dalších minutách jsme využili přesilovku, takže super. Jen nás trochu mrzí, že jsme nechali Liberec ještě na konci druhé třetiny dotáhnout se na rozdíl jednoho gólu. Skvěle jsme ale vstoupili do třetí třetiny a zápas zvládli dotáhnout do vítězného konce.

Jak bys popsal celou situaci, která předcházela vstřelenému gólu?
Byl to signál po buly. S Martinem Jandusem jsme se vyměnili, abychom mohli střílet z první. Vyhráli jsme vhazování, zavřel jsem oči, fláknul jsem do puku a střela propadla až do branky.

Druhé vítězství v řadě je určitě pro celý tým psychická vzpruha, je to tak?
Vítězství je určitě příjemné, pomůže nám. V neděli se ale začíná znovu. Kladno je dobrý tým, nesmíme ho podcenit. Musíme navázat na svůj výkon a věřím, že budeme úspěšní. Oni nemají co ztratit. Dávají do zápasů hodně úsilí a energie. Jsou velmi nebezpeční. V tabulce jsou sice dole, ale soutěž je strašně moc vyrovnaná. Byla by chyba někoho podceňovat.

Zdroj včetně ©fota https://www.hcsparta.cz/ , LJM