Artspokalypsa logo Pestrá Praha

Artspokalypsa propukne v Praze již potřetí!

Událost, která si klade za cíl divákům nabídnout pohled do budoucnosti nejen pražské alternativní klubové scény.

Ve čtvrtek 8. 12. 2022 se v pražském prostoru Fuchs2 již potřetí uskuteční hudební akce Artspokalypsa. Ostrov Štvanice tak od 19:30 hodin zaplaví proudy techna, rapu a dalších elektronických žánrů. Večer bude zahájen rapově, a to v podání Mateo Boi a dua Laokoon. Návštěvníci se budou moct také nechat unést rytmy oceňovaného elektro-písničkářského dua něco něco. V pozdějších hodinách pak undergroundovým klubem zarezonují hudební sety DJs jako je Lowmoe, Nina Farrina a Hrdina (AZYL).

Artspokalypsa je již tradiční futuristickou hudební událostí pro širokou veřejnost, kterou pořádají studenti oboru Arts Management Vysoké školy ekonomické v Praze. Večer plný hudby zahájí mladý pražský rapper Mateo Boi, který svými melodiemi a chytlavými texty návštěvníkům rozproudí krev v žilách. Po něm vystoupí vycházející hvězdy z Brna, rapové duo Laokoon, které zde představí své nové album plné hlubokých textů. Jako pomyslný headliner vystoupí skupina něco něco, projekt Tomáše Tkáče a Alžbety Trusinové (známé také z tria Neřvi mi do ucha), které diváky roztančí svou elektronickou hudbou doplněnou o intimní texty z alb Začíná a Útržky. „Něco něco jsme se pokoušeli dostat na Artspokalypsu už dříve, jsme moc rádi za to, že se to na druhý pokus povedlo,“ říká organizátorka Daniela Mocková. Po kapelách přijdou na řadu vystoupení tří DJs. Hned na úvod se představí duo Lowmoe s tanečním a temným vystoupením, doplněným audiovizuální projekcí.

„Na Lowmoe se moc těšíme i kvůli jejich projekci promítané na stage, která doplňuje jejich hudbu o až halucinogenní, barevné i temné vizuály,“ dodává dramaturg akce Andrej Hoch.

Po Lowmoe stage ovládne slovenská DJka Nina Farrina, která si do Fuchsu přiveze svůj set nabitý energií, hard technem, warm beats, raw beats a trance. Večer zakončí svým setem Hrdina (AZYL) minimalistického techna prokládaným výraznějšími žánrovými linkami, na kterém se návštěvníci budou moci nechat unášet do brzkých ranních hodin.

Artspokalypsa volně navazuje na předešlý koncept akcí jménem Arts Party. K přerodu v nynější podobu došlo díky události Arts Party 2019 s tématem Future, která se těšila velké návštěvnosti a kvalitnímu line-upu, kterému nechybělnechyběly špičky elektronické a alternativní pražské scény jako Bratři, Kaa Glo nebo Hello Marcel.

Zdroj TZ, LJM