Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy Služební psi našli podezřelé Pestrá Praha

Služební psi našli podezřelé. Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Policejní kynologové zadrželi tři muže v souvislosti s krádežemi. V obou případech využili policisté k nalezení podezřelých služební psy.

Na přelomu listopadu a prosince zasahovali policejní kynologové u dvou případů, které byly kvalifikovány jako podezření z trestných činů krádež. V obou případech využili kolegové k vypátrání podezřelých své čtyřnohé kolegy. V prvém případě se jednalo o vloupání do jednoho z „gymů“ v Praze 5 – Stodůlkách, kam se nezvaný host vloupal v časných ranních hodinách. Protože byl vyrušen alarmem, stihl utéci ještě před příjezdem policistů. Na řadu tak přišel služební pes Frisco, který překvapeného muže vypátral po několika set metrech. V poutech pak putoval na policejní služebnu, kde vyšlo najevo, že by na svobodě vůbec neměl být. Byl totiž odsouzen za obdobnou trestnou činnost a měl si již odpykávat trest odnětí svobody, ale do výkonu nenastoupil.

O dva dny později zasahovala hlídka psovodů se psem Agim na jedné ze staveb v Libni. Důvodem byli dva muži, kteří se tam nedlouho před půlnocí pohybovali a podle oznamovatele tam měli krást. Ačkoli se před policejní hlídkou dokázali v rozlehlé stavbě pod rouškou tmy skrýt, pro služebního psa, o kterém nevěděli, byla maličkost je najít. Během několika minut je vyštěkal ukryté v jedné z místností. Následně byli oba předvedeni na policejní služebnu k dalším úkonům. Tam také vyšlo najevo, že jeden ze zajištěných figuruje v policejních evidencích jako celostátně hledaná osoba.

Zdroj včetně ©fota TZ, LJM