Hotel Golf Prague

5 rad, jak připravit školení pro zaměstnance

Na vaše bedra připadl úkol uspořádat školení a nevíte, jak začít? Od toho je tu náš stručný rádce – v 5 bodech si probereme to nejdůležitější. Podíváme se na výběr vhodného prostoru, zajištění občerstvení a další důležité položky.

Stanovte si cíle a finanční rozpočet

Jaký bude cíl vašeho školení? Nezapomeňte propracovat nejen program, ale také podklady a studijní materiály pro účastníky. Pokud to nejste vy/vaše firma, kdo bude školení pořádat, poohlédněte se po vhodných lektorech.  

Taková akce samozřejmě nebude zadarmo. Takže když už jste u prvního plánování, nezapomeňte do propočtů zahrnout také svůj rozpočet. Kolik jste ochotní investovat? Zaplatíte nejen za pronájem, ale také za občerstvení, případně přednášející.

Vyberte vhodný termín

Když děláte školení pro menší firmu nebo skupinu kolegů, není od věci nechat hlasovat o vhodném termínu. Tak budete mít jistotu, že skutečně všichni přijdou. Akce by měla probíhat ve všední den. Není příliš kolegiální uspořádat školení o víkendu, kdy mají zaměstnanci volný čas.

Vyberte vhodné prostory

Prostory by měly být dostatečně veliké a zároveň disponovat potřebnou aparaturou. Záleží na typu školení, ale nikdy není od věci mít po ruce whiteboard nebo nějaký typ popisovací tabule, dataprojektor, projekční plátno, případně ozvučení pro setkání více lidí najednou. 

Hotel Golf pronajímá moderně vybavené konferenční prostory pro menší i větší akce. Místnosti jsou klimatizované, což oceníte v letním horku, a propojené s venkovními prostory (zahrada, terasa). O pauze si tedy účastníci mohou vychutnat kávu na vzduchu. 

Hotel má také vlastní soukromé parkoviště a je nedaleko stejnojmenné tramvajové zastávky Hotel Golf. Kolegové tedy mohou bez problémů přicestovat jak autem, tak hromadnou dopravou.

Zajistěte občerstvení

Bývá dobrým zvykem nabídnout během školení kávu, čaj a vodu. Drobné pochutiny rovněž nejsou od věci. S tím vám pomůže například cateringová firma. Nebo sám vlastník konferenčních místností. Hotel Golf zajistí občerstvení pro účastníky školení. A po skončení akce můžete poobědvat nebo povečeřet v hotelové restauraci. 

A co ubytování?

Pokud máte zaměstnance i z větší dálky a chcete po programu navázat například teambuildingovou akcí, využijte možnosti ubytování pro firmy. Zvolte Hotel Golf a máte to bez starostí – účastníci se mohou ubytovat přímo tam, kde se přes den konalo školení. Hosté si mohou zajít na thajské masáže nebo do hotelového fitness. O důvod víc zdržet se o něco déle!

Zdroj včetně ©foto, PR, LJM