Výstava ilustrací umělce Kristiána Mensy, inspirovaná titulem Krajina těla.

MR. KRISS – IN OUR HANDS Výstava ilustrací umělce Kristiána Mensy, inspirovaná titulem Krajina těla.

Kristián Mensa je skvělým tanečníkem, kterého můžete vidět v inscenaci Krajina těla,

a také vítězem ročníku 2019 „Red Bull Dance Your Style – Česká republika“, magazínem Huffington Post byl zařazen do žebříčku „20 under 20“ mezi 20 nejnadanějších inovátorů mladé generace z celého světa a v neposlední řadě je také talentovaným ilustrátorem. Jeho vizuální umění na instagramu obdivuje skoro 100 tisíc sledujících. V prostorách Café NONA na Nové scéně proběhne v pátek 20. ledna od 18:00 oficiální zahájení jeho vůbec první výstavy s názvem In Our Hands.

Výstava ilustrací umělce Kristiána Mensy, inspirovaná titulem Krajina těla.„Nápad se zrodil paralelně s přípravou inscenace Krajina těla. Každý den jsem se pohyboval v krásných prostorách Nové scény a myšlenka na zorganizování výstavy, kterou jsem již pár let měl, mi nedávala spát. Nápad jsem poté sdělil Radimovi Vizvárymu a on byl nadšený. A já samozřejmě též. Laterna magika je přeci o spojování disciplín a rozmanitosti, takže jsem vděčný, že mohu v rámci spolupráce využít i mou další zálibu – výtvarné umění,“ vysvětluje Kristián počátek svého nápadu.

Součástí expozice, kterou budete moci vidět až do 18. března, bude dvacet ilustrací, jež vznikly na základě audiovizuálního díla, kde Kristián propojuje ladné pohyby těla s kresbami, které silným, ale velmi jemným způsobem reflektují současný svět a jeho krásy skrze přírodu i zkázu, kterou za sebou na planetě Zemi zanechává člověk.

„Ve své výtvarné práci často používám každodenní objekty, které jsou nedílnou součástí našeho života, ale často je přehlížíme. I naše tělo je jakýsi výtvarný objekt a zaslouží si pozornost. Nejvíce mě asi fascinují ruce, protože jsou vždy ‚po ruce‘ a nabízí nekonečnou možnost kreativního vyjádření.

Začal jsem si tedy časem dělat seznam nápadů, které jsem skrz ruce vytvořil (zvířata, přírodní scenérie, stavby), a zjistil, že by tyto nápady vypadaly krásně jak staticky na vytištěném papíře, tak jako rozpohybovaná animace.“ Krátký film budete moci zhlédnout ve Videogalerii Nové scény.

Zdroj včetně ©fota TZ, LJM