HC Sparta vs Pardubice

HC Sparta porazila doma Pardubice 4:2, výhru řídil Řepík

Útočník Michal Řepík jako správný lídr řídil výhru proti Pardubicím, když dvěma góly v přesilovkách nasměroval náš tým k vítězství 4:2.

„Přesilovka pět na tři změnila ráz zápasu, od ní jsme byli lepším týmem,“ pochvaloval si sparťanský kapitán, jenž v posledních dvou domácích zápasech zaznamenal celkem pět vstřelených gólů. Přečtěte si rozhovor: 

Velká vzpruha před reprezentační přestávkou?

Určitě, odehráli jsme obrovsky těžký zápas. Neměli jsme dobrý nástup, a přestože to bylo po první třetině 1:1, Pardubice byly lepší než my. V průběhu zápasu se hra vyrovnala, přesilovka pět na tři změnila ráz zápasu a od té doby jsme byli lepším týmem.

Čím jsme si dokázali vypracovat tolik faulů?

Začali jsme se více hýbat. Těžko říct, jestli byli trošku frustrovaní. My se snažili hrát náš hokej a držet se systému, což nám pomohlo k vítězství.

Dávali jste si záležet, abychom zbytečně nefaulovali?

Říkali jsme si, že musíme být připravení. Nechceme si nechat nabít hubu, ale nechtěli jsme být vylučovaní. Podařilo se nám to a dovedlo nás to k vítězství.

Jsou fungující přesilovky důležitý signál do dalších zápasů?

Přesilovky se nám daří celkově, jsme za ně rádi. Přichází důležitá část sezony, máme ještě osm zápasů před sebou a doufám, že si je přeneseme i do play off.

Ukázaly výhry nad prvním a druhým týmem naši reálnou sílu?

Poslední dva zápasy pro nás byly velký test. Je vidět, že jsou Pardubice i Vítkovice dobré týmy. Jsem rád, že jsme se s nima poměřili a dokázali jsme si, že proti nim můžeme hrát a zasloužíme si respekt.

Zdroj včetně ©fota https://www.hcsparta.cz/ , LJM