Vítězství 2:0 nad Slováckem zařídil Olayinka

Jediná Slavia z pražských týmů zvládla 21.kolo Fortuna ligy na výbornou

Vítězství 2:0 nad Slováckem zařídil Olayinka. Hráči Bohemians Praha 1905 doma remizovali s Brněnskou zbrojovkou 1:1

Slavia:

Trenérský tým, který v neděli řídil mužstvo ze střídačky už ve svém 250. ligovém zápase, udělal oproti minulému kolu v Teplicích hned sedm změn. Davida Pecha a Eduarda Santose nahradili v obraně David Douděra a Aiham Ousou. Defenzivní dvojici v záloze tvořili Tomáš Holeš a Christos Zafeiris, který poprvé nastoupil v základní sestavě. Útočné trio před nimi doplnili vedle Schranze Hronek, který byl také poprvé v základu, s Olayinkou. Na hrotu začal Stanislav Tecl.

Petrželova dalekonosná střela z desáté minuty zamířila jen vysoko na Tribunu Sever. O minutu později se po hezké kombinaci v pravém rohu hřiště dostal k míči Ivan Schranz. Jeho centr přeletěl všechny ve vápně až k Davidu Juráskovi, který pálil z první. Jeho pokus ale zablokovala obrana na roh.

K tomu se postavil Christos Zafeiris. Míč nacentroval do vápna na hlavu Petera Olayinky, který mířil přesně k pravé tyči a poslal sešívané do vedení – 1:0! Olayinka tak ukončil neprůstřelnost brankáře Nguyena po 435 minutách.

Krásnou fotbalovou parádu předvedl v 16. minutě Christos Zafeiris, který nejdřív obral protihráče o míč, udělal mu dvě kličky a poslal za obranu Ivana Schranze, který ale dokázal vybojovat jen roh.

Ve 29. minutě se po kombinaci Zafeirise s Olayinkou dostal ve vápně k balonu David Jurásek. Ten se po pár dotecích ocitl před brankářem, Nguyen mu ale dokázal míč vykopnout, než stihl vystřelit. O šest minut později se po kombinaci Olayinky s Douděrou dostal ke střele z hranice šestnáctky Zafeiris, pálil ale vedle.

Minutu před koncem poločasu zkoušel Zafeiris střílet z halfvoleje opět z hranice vápna. Střela mu sedla krásně, ale bránu o kousek minul. Ve 45. minutě musel Ondřej Kolář likvidovat nebezpečnou tvrdou ránu soupeře k pravé tyči.

V 57. minutě sešívaní poprvé střídali. Stanislava Tecla nahradil na hrotu Mick van Buren a Petra Hronka vystřídal Ondřej Lingr. V šedesáté minutě se dostal za obranu právě střídající van Buren, který přihrával Olayinkovi před bránu. Míč ale stihl chytit brankář Nguyen.

O minutu později dovedl David Douděra míč až k vápnu, kde přihrál do strany Ondřeji Lingrovi. Ten si míč skvěle přebral a zakončil, střelu ale pohotově vytáhl Nguyen. Další Lingrův pokus, tentokrát z přímého kopu o sedm minut později, mířil vysoko nad branku.

V 71. minutě vystřídal Ivana Schranze Oscar Dorley, který nastoupil na jaře poprvé po zranění.

V 73. minutě se po rohovém kopu dostal k míči na straně šestnáctky Tomáš Holeš. Udělal kličku obránce, navedl si míč do středu vápna a vystřelil. Jeho pokus lehce tečoval Peter Olayinka, který tak vstřelil už svůj druhý gól v zápase – 2:0!

Remízu se Zbrojovkou Brno zhodnotil Michal Beran: 

Zápas se jevil jako bojovný. Jak jsi ho viděl ty?
Vstoupili jsme do utkání dobře. Povedený nástup se nám podařilo korunovat vstřeleným gólem. Je škoda, že ho rozhodčí neuznal. Po něm jsme totiž trošku vypadli z role, jíž jsme měli od úvodního hvizdu. Vyvrcholilo to v inkasovanou branku, která však také uznána nebyla. Bojovné utkání to bylo. Když už se nám povedlo dát vedoucí gól, tak je škoda, že jsme nedokázali náskok udržet až do konce. Rozehraný jsme zápas měli dobře.

V první půli jsi byl hodně aktivní. Řekl bys, že ti zápas sedl?
Remízu se Zbrojovkou Brno za Bohemku zhodnotil Michal BeranCítil jsem se dobře. Celkově jsme předvedli pár pěkných akcí, jenže nám chybělo víc kvality, někdy třeba důraz v zakončení. Po šestnáctku to bylo v našem podání dobré.

Hned po pár minutách jsi byl v šanci. Co scházelo?
Někdo mi hezky přiťukl balon na šestnáctku. Já pak střílel rovnou z první. Podle mě někdo střelu ještě tečoval, pak míč letěl jen kousek vedle. Asi stačilo, aby ta teč byla o malinko menší. Co si vzpomínám, tak brankář jen stál a neskákal. Bohužel střela letěla těsně vedle.

Kdy ses dozvěděl, že budeš hrát od začátku?
Něco se rýsovalo už v týdnu. Pár kluků bylo nemocných a trenér se mnou mluvil, abych byl nachystaný. Počítal jsem s tím, že bych mohl dostat prostor a připravil se na to.

Chystali jste se na Brno jako celek, aby nemohlo naplno využít kvalit Řezníčka? Nebo konkrétně i přímo na něj?
Připravovali jsme se i na něj. Obecně však ta naše příprava spočívala v tom, jak zamezit Brnu se vůbec do nás dostat.

Cítili jste po dvou porážkách tlak?
To vyloženě ne. Za každou cenu jsme chtěli Brno porazit, což se bohužel nepodařilo. Je to obrovská škoda. Teď musíme makat dál, zkusit postoupit v poháru a zabodovat v dalším ligovém zápase.

Zdroj včetně ©fota https://www.bohemians.cz/ ; https://www.slavia.cz/ , LJM