Pražská energetika slavnostně otevřela svoji 500. veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

Pražská energetika slavnostně otevřela svoji 500. veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

Společnosti Pražská energetika, HORNBACH a Porsche Česká republika dnes slavnostně otevřely nový dobíjecí HUB ve Velké Chuchli v Praze.

Pětistou dobíjecí stanicí v síti PREpoint je soustava tří dobíjecích stanic na Strakonické ulici u obchodního centra HORNBACH. Pro dobíjení jsou zde k dispozici dva ultrarychlé hyperchargery Alpitronic, každý o výkonu 150 kW. Lokalita je navíc doplněna o menší pilířovou dobíjecí stanici o výkonu 2 x 22 kW. Na tomto místě se tedy může dobíjet až šest elektromobilů najednou.

Uplynulý rok 2022 byl pro Pražskou energetiku z hlediska tempa výstavby doslova rekordní – PRE loni otevřela téměř 200 nových veřejných dobíjecích stanic, což představuje meziroční nárůst počtu dobíjecích stanic o 53 %. Spotřeba elektřiny na dobíjecích stanicích v síti PREpoint meziročně vzrostla více než dvojnásobně a výrazný nárůst zaznamenal také počet registrovaných dobíjecích čipů v držení majitelů elektromobilů.

„I v roce 2023 Pražská energetika udrží dosavadní vysoké tempo výstavby. Letos se chceme věnovat především rozvoji metropolitní sítě v Praze. K tomu také budeme zásadním způsobem posilovat výkon stávajících dobíjecích stanic. Opouštíme hladinu středních výkonů dobíjecích stanic a budeme je modulárně upgradovat na velmi rychlé,“ říká Pavel Elis, předseda představenstva a generální ředitel PRE.

Pražská energetika slavnostně otevřela svoji 500. veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily„S rozšiřujícím se počtem elektroaut jak u koncových zákazníků, tak i u některých profi zákazníků HORNBACHu je pro nás důležité mít moderní dobíjecí stanice na našich projektových marketech. Široká konektivita a rychlost nabíjení aut našich zákazníků je pro nás důležitá. S dobíjecími stanicemi počítáme u nově plánovaných projektů prodejen a chceme je dodatečně osazovat i na stávající prodejny, jako například zde ve Velké Chuchli,“ dodává Lada Šmolková, jednatelka společnosti Hornbach Baumarkt CS, s. r. o.

Partnerem slavnostního otevření 500. dobíjecí stance v síti PREpoint je také společnost Porsche Česká republika, která na místě předvedla dobíjení jedné z největších elektromobilních novinek současnosti, vozidla Volkswagen ID. Buzz. „Elektromobilita nemá v Česku zrovna vydlážděnou cestu jako v některých jiných zemích EU,“ řekl Jan Hurt, generální ředitel společnosti Porsche Česká republika. „Jsme proto nesmírně vděčni za všechna partnerství, která její rozvoj podporují.“

PRE je průkopníkem výstavby dobíjecích stanic v České republice. Svoji první veřejnou dobíjecí stanici zprovoznila již před 12 lety v Praze na Chodově.

V tuto chvíli má Pražská energetika ve své síti PREpoint 505 veřejných dobíjecích stanic, u kterých se může najednou dobíjet více než 1100 elektromobilů.

Do všech dobíjecích stanic v síti PREpoint je dodávána stoprocentně zelená energie pocházející z obnovitelných zdrojů. Platba za dobití elektromobilu je možná čipem, případně přes QR kód a platební bránu.

Doplňující informace:

Skupina PRE je stabilní a prosperující uskupení v oblasti energetiky s dlouholetou tradicí na českém trhu. Skupina PRE je se svými více než 820 tis. odběrnými místy třetím největším dodavatelem elektřiny v České republice a prostřednictvím své největší dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., také provozovatelem nejspolehlivější distribuční sítě v ČR. V rámci své činnosti podporuje využívání moderních technologických řešení a poskytuje poradenství v oblasti zavádění inovativních technologií a dosahování energetických úspor. Mezi základní aktivity Skupiny PRE patří prodej, obchodování s elektřinou a plynem po celém území ČR, distribuce elektřiny, její výroba a doplňkové energetické služby.

Zdroj včetně ©foto TZ, LJM