rocková kapela Tape01 se po více než půl roce vrací na stage. Vystoupí v Dejvické Klubovně.

Rocková kapela Tape01 se po více než půl roce vrací na stage. Vystoupí v Dejvické Klubovně.

Je to přes šest měsíců, kdy jsme mohli naposledy vidět alternativní rockovou kapelu Tape01 ve světlech reflektorů na podiích, před živým publikem.

Nyní byl po delší pomlce ohlášen očekáváný comebackový koncert. Uskuteční se 3.3 2022 v Praze, a kde jinde než v Dejvické Klubovně. Ta se za několik let působení pražské kapely, stala v podstatě její domovskou scénou.

Po nabité letní sezoně v létě 2022 se kapela na delší dobu odmlčela a vrátila se do studia, kde připravovala nové hudební projekty. Sama si ale uvědomila, že půl rok je dlouhá doba a je načase se vrátit na podium před diváky. Ti si o koncert dokonce sami říkali. „Chybí nám lidi i interakce s nimi. I když působíme a fakticky i jsme spíše introverti, hudbu děláme především pro lidi a bez nich to tak nějak ztrácí význam. Když nám začaly chodit zprávy, kdy bude nějaký koncert, bylo jasno,“ říká bubeník kapely, Vojtěch Papp. V pátek 3.3 od 21:00 se tak zájemci alternativní rockové kapely Tape01 konečně dočkají. Za vstup na akci zaplatí 120 Kč.

A k vidění nebudou jenom Tape01. Celý večer je koncipován oslavně, a stejný je i program. Večerní show odstartuje v 19:00 kytaristka a písničkářka Andrea Bláhová, která působí v kapele Older. Ta se vyznačuje svými melancholickými texty a specifickou atmosférou, která publikum dokáže zcela pohltit. Na Andreu naváže v 20:00 akusticky Petr Polák z kapely Tonto, ve které působí také kytarista Tape01, Jan Chotěbor. „Jsme rádi, že tam Petra budeme mít. Je to showman a svojí nezaměnitelnou kombinací kytary a zpěvu dokáže strhnout celý dav. Myslíme si, že v kombinaci s Andreou by to mohlo bejt skvělý,“ říká Jan Chotěbor. Večer završí kapela Tape01 v 21:00.

Zdroj TZ, LJM