AC Sparta Praha Ladislav Krejčí

V 21. kole Fortuna ligy Sparta utrpěla výhru 2:3 ve Zlíně

Sparťané vyhráli, ale kolena se jim klepou zřejmě ještě teď.

Na začátku druhého poločasu Sparta vedla nad Zlínem 0:3. V ten moment Zlínští pochopili, že nemají co ztratit a začali hrát to, co ve skutečnosti umí. Jedenáctka Sparty měla vyvalené oči a u všeho byla až druhá. A do poslední chvíle se Sparťané báli o výsledek. Výhru nakonec se štěstím ubránili. Otázkou je, zda mentální síla současného kádru Sparty má na to, aby byla v první pětce…. Pojďme si přečíst reakci a jakousi sebereflexi kapitána Sparty Ladislava Krejčího bezprostředně po zápase ve Zlíně a úsudek si udělejte sami:

Ladislav Krejčí hned v 2. minutě otevřel skóre utkání se Zlínem, a přispěl tak ke konečné výhře 3:2. Po závěrečném hvizdu předstoupil před novináře a reagoval na jejich dotazy. Jeho odpovědi si můžete přečíst v přepisu níže.

Nejsi navzdory výhře trošku zklamaný?
Radost z výhry určitě převládá. To je pro nás nejdůležitější. Teď máme pár dní na to, si náš výkon rozebrat. Jsme si samozřejmě vědomi, že druhá půlka nebyla v souvislosti s tím, co chceme hrát, ideální. Je ale důležité, že i tyto typy zápasů dokážeme zvládnout.

Čím si výkon v druhé půli vysvětluješ?
Předvedli jsme několik chyb v rozehrávce. Měli jsme se lépe přizpůsobit terénu a hru trochu víc zjednodušit. Já chci v jakékoliv situaci hledat fotbalové řešení, čímž jsem nás několikrát dostal pod tlak. Zlín byl potom na koni, ale, jak jsem již říkal, jsem opravdu rád, že i přesto jsme zápas zvládli. Výhry jsou pro nás momentálně to nejdůležitější.

Dnes bylo opět k vidění několik sporných penaltových situací. Máš jasno v tom, co je penalta a co není?
Jasno v tom nemám. Bylo mi řečeno, že v té první situaci byla ruka u těla. Mám ještě v živé paměti ruku v zápase s Jabloncem a jestli byla u těla si jistý nejsem. Nechci se k tomu úplně vyjadřovat, ale mám pocit, že se to v minulosti pískalo jinak. Je pravdou, že i znění pravidel bude jiné. Tak to prostě je a já na tom nic nezměním. Chtěl bych ale, aby to bylo pro všechny trochu jasnější.

Od poloviny září jste venku prohráli pouze derby. Čím to je, že se vám venku tak daří?
Myslím, že to je obecně projevem našeho zlepšení, které bylo viditelné už na podzim. Pomalu se zvedáme, což bylo vidět i v předchozích zápasech. Řekl bych tedy, že je to způsobené naší zlepšenou formou, která pramení z našeho stylu hry.

Přidal jsi další branku. Znamená to, že můžeš být produktivní i z pozice stopera?
Je to jedna z mála věcí, se kterou jsem po návratu spokojený. Ve vápnech si věřím a jsem v těchto prostorech sebevědomý. Věřím si, ať už je to ze standardky nebo ze hry.

Zdroj včetně ©fota https://sparta.cz/ , LJM