Ikony stepu v Praze

Ikony stepu v Praze

Nejlepší stepaři světa se 24. – 26. března sejdou v Praze v rámci 4. ročníku mezinárodního festivalu Tap Dance Prague Fest.

Ikony stepu v PrazeUžít si tento unikátní tanec v jeho nejrůznějších formách a podobách bude moct jak široká veřejnost, tak i profesionální tanečníci. „Na workshopy se sjíždějí stepaři ze všech koutů světa od Singapuru po Jižní Afriku, je to jedinečná příležitost vyzkoušet si nejen nové styly, ale především zažít velmi energickou atmosféru početné stepařské komunity,“ říká Natalia Sincova, organizátorka festivalu.

Festival vyvrcholí nedělní Gala Show v divadle La Fabrika, kde se na jednom pódiu sejdou české a světové ikony stepu pod režijní taktovkou špičkového českého choreografa Tomáše Slavíčka. To vše za přítomnosti charismatické herečky a pro tento výjimečný večer moderátorky Terezy Kostkové. Hlavním tématem letošního festivalu je LOVE STORY … k tanci… ke stepu…k sobě… k lidem kolem nás. „Rádi bychom v galavečeru přiblížili českému publiku současné stepařské trendy. Diváci se mimochodem mohou těšit na unikátní taneční inscenaci s doprovodem živé hudby v podání vynikajícího švýcarského tanečníka Daniela Boraka. Více prozrazovat nemohu, nicméně tento večer každoročně patří k vrcholům naší umělecké sezony a diváci a nejen příznivci stepu, se mají na co těšit,“ říká o Gala Show umělecký ředitel festivalu Tomáš Slavíček.

Tomuto divadelnímu zážitku bude v sobotu předcházet tradiční stepařský JAM v pražském Klubu LÁVKA. Jedinečná příležitost setkat se v neformální atmosféře a s výhledem na Pražsky hrad.

Ikony stepu v PrazeHlavní náplní a důvodem, proč se do Prahy sjíždí celosvětová stepařská špička, jsou intenzivní workshopy. Díky Tap Dance Prague Fest 2023 si mohou všichni stepaři bez ohledu na úroveň pokročilosti vyzkoušet lekce s britskou hvězdou a finalistou Britain’s Got Talent Kaiem Scanlanem, britskou choreografkou Jessicou-Jo Marshall nebo současnou stepařskou ikonou ze Švýcarska Danielem Borakem. Nebude chybět ani náš domácí mistr improvizace Igor Bezdieniezhnykh a mnohonásobný mistr světa z Brna Tobiáš Košir. Festival je již tradičně otevřen i jiným stylům tance, pozvání přijala absolutní špička ve stylu contemporary, progressive a jazz dance, tanečnice a choreografka Linda Rančáková.

Vstupenky na Gala Show je možno zakoupit v síti divadla La Fabrika či na tomto online odkaze. Těšte se na jedinečnou atmosféru – na britskou eleganci, švýcarskou jistotu a českou tradici.

Zdroj včetně ©foto TZ, LJM