PKF – Prague Philharmonia koncerty pro děti

PKF – Prague Philharmonia pro děti: Vydejte se s námi do krajiny snů

PKF – Prague Philharmonia se v rámci cyklu koncertů pro děti v neděli 2. dubna 2023 v pražském Rudolfinu vydá do krajiny snů.

Třetí díl ze čtyřdílné série dětské řady je tentokrát věnován romantickým skladatelům a romantickým duším, opěvujícím lásku, přírodu a kouzelné nadpřirozené bytosti.

PKF – Prague Philharmonia koncerty pro děti„Píseň Franze Schuberta vypráví o touze po té nejkrásnější růži. Bizetova Carmen oslavuje tuláky, kteří jsou chudí, ale svobodní, avšak nikdo se necítí tak svobodně, jako Smetanovi komedianti. Řádí tak, až musí zasáhnout Polednice!“ popisuje dramaturgii nadcházejícího koncertu skladatel Jiří Adámek Austerlitz.

„PKF — Prague Philharmonia věří, že pěstovat lásku k hudbě lze už odmalička, a tudíž se dětským koncertům intenzivně a s velkou péčí věnuje,“ říká výkonná ředitelka orchestru Kateřina Kalistová.

Průvodci romantickou hudbou budou opět herci Magdalena Borová a David Šváb. Orchestr tentokrát povede slovenský dirigent Maroš Potokár.

Koncertům pro děti v Rudolfinu předchází školní koncerty v KD Ládví, během kterých si děti mohou užít komorní atmosféru živého setkání s hudebníky PKF – Prague Philharmonia.

Zdroj včetně ©fota TZ, LJM