USK potvrdil druhé místo

USK potvrdil druhé místo

ZVVZ USK Praha – Virtus Segafredo Bologna 71:50 (15:12 38:28 54:39)

Karty před zápasem byly rozdány jasně. Hráčky ZVVZ USK Praha by o druhé místo připravil pouze kolaps, který ve světě basketbalu nemá obdoby. No a už ani jakýkoliv zázrak nemohl dnešního soupeře Pražanek posunout do vyřazovacích bojů.

Zápas o nic, dalo by se říct. Ale vážně? Kdo by chtěl dobrovolně ztratit poslední zápas před vstupem do play-off? Navíc doma? A tak se české mistryně musely pořádně zakousnout i do posledního soupeře v základní části. Tím zakousnout pochopily hráčky především znovu se vybičovat k výjimečnému výkonu na obranné polovině hřiště.

Hostujícím hráčkám dovolil domácí celek pouhých 50 bodů za celé utkání.

Pražanky navíc chytře zacházely s fauly, a tak Italky poslaly pouze jednou na čáru trestného hodu. To je na takové úrovně málo vídaný jev. Trenérku domácích tak může mrzet prakticky jen prohra na doskoku, která by se mohla proti silnějšímu soupeři ve čtvrtfinále vymstít.

Pražanky se opět opíraly o výkon zámořských posil.

Nejlepší střelkyně utkání Brionna Jones zapsala double double za 17 bodů a 10 doskoků. Zajímavá čísla posbírala za necelých 36 minut na hřišti. Alyssa Thomas. Nebyla vůbec daleko od triple double, když zápis zakončila na osmi bodech, devíti asistencích a čtrnácti doskocích.

Daleko za svými únorovými čísly zůstala v dresu Bologni Kitija Laksa. Jejich 20 bodů a 4,5 doskoku na zápas jí vysloužilo za předchozí měsíc titul MVP. Dnes dosáhla na šest bodů a čtyři doskoky.

Pražanky jako druhý celek své základní skupiny zahájí čtvrtfinále 14. března doma na Královce. Soupeřem jim bude španělský celek Perfumerias Avenida.

Zdroj včetně ©fota https://cz.basketball/ , LJM