MOL Cup

5. duben 2023 se zapsal do Pražské fotbalové historie

3 pražské týmy si zahráli semifinále MOL Cupu, Sparta hostila České Budějovice a Slávie své sousedy z Vršovic Bohemku. 

MOL CupV Edenu bylo strhující drama. Ještě v páté minutě nastavení základní hrací doby vedli Klokani 1:2, cca 40 sec. po skončení oficiálního nastavení vyrovnal Oldřich Linger. Rozhodčí totiž nastavil nastavení základní hrací doby kvůli zdržování hráčem Bohemky. Následně se hrálo ostatně tak jako skoro po celý zápas v podstatě na jednu branku. Slávisté si šli za vítězstvím a  ve 110. minutě zápasu se dočkali Václav Jučerka strhl vedení na stranu Slávie, která zaslouženě postoupila do finále Mol Cupu, zdolala Bohemians Praha 1905 3:2.

MOL CupA Klokani? Těm patří poklona, předvedli skvělou obrannou práci a vynikající, nebezpečné protiútoky. A to výraznou dobu zápasu hráli bez míče… Ve Vršovicích se konal reklamní večer českého fotbalu!

Hodnocení trenéra Bohemky Jaroslava Veselého: „V první půli jsme hráli velmi dobře. Branek jsme mohli dát více, než jen jednu. Vývoj bychom si tím usnadnili. Po nástupu do druhé půli jsme byli pod velkým tlakem. Hru se nám povedlo vyrovnat po nějakém přeskupení řad. Dali jsme i gól a podruhé vedli. Je obrovská škoda, že jsme nedokázali dovést zápas do vítězného konce. Inkasovali jsme gól z posledního rohu, vlastně v nastavení nastaveného času. To vždycky bolí. V prodloužení už nám došly síly. Jediná cesta k úspěchu byla udržet remízový stav až do penaltového rozstřelu.“

Na Spartě to bylo o poznání jednodušší.  Sparťané porazili Dynamo České Budějovice 2:0

Nutno říci, že Dynamo bylo v útoku naprosto bezzubé, jejich hra v podstatě končila před velkým vápnem.

Svěřenci Briana Priskeho se dostali do vedení osm minut před koncem první půle, kdy po milimetrovém pasu Sadílka rozvlnil síť Martin Minčev. První jmenovaný přidal po změně stran ještě druhou branku, a rozhodl tak o konečném výsledku 2:0. Spolu se svými spoluhráči navíc učinil předposlední krůček na cestě za ziskem poháru.

Finále MOL Cupu se koná 3.5.2023 od  18:00 hod. na Spartě, můžeme se tedy těšit na další derby těchto pražských velikánů.

Zdroj včetně ©foto https://sparta.cz/ , https://www.bohemians.cz/ , https://www.slavia.cz/ , LJM